אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביום הראשון שלאחר השריפה בנוטרדאם: נתרמו 700 מיליון דולר

שלוש המשפחות העשירות בצרפת - בעליהן של לואי ויטון, לוריאל ו-Gucci התחייבו לתרום יחד 500 מיליון יורו למאמצי שיקום הקתדרלה. במקביל התחייב גם מנכ"ל אפל טים קוק לתרום לנושא. נשיא צרפת עמנואל מקרון התחייב כי הקתדרלה תחודש תוך 5 שנים

16.04.2019, 22:50 | ענבל עומר ושירות כלכליסט

תרומות המגזר העסקי בצרפת לשיקום הנוטרדאם הגיעו תוך יום ל-700 מיליון דולר. שלוש המשפחות העשירות בצרפת - בעליהן של לואי ויטון (LVMH), לוריאל ו-Gucci (חברת Kering), התחייבו לתרום (ביחד) 500 מיליון יורו והובילו את גל התרומות של המגזר העסקי, שנועדו לסייע במאמצי השיקום של הקתדרלה המפורסמת.

במקביל גם מנכ"ל חברת אפל טים קוק צייץ בטוויטר כי החברה תתרום למאמצי הבנייה של הקתדרלה כדי לעזור להחזיר אותה לקדמותה.

קראו עוד בכלכליסט

ברנרד ארנו, בעל השליטה בלואי ויטון והאיש השלישי בעושרו בעולם (שוויו מגיע ל-90 מיליארד דולר) היה הראשון שהצהיר על תרומה של 200 מיליון יורו לשיקום הקתדרלה שנהרסה בשריפת הענק אתמול. משפחת בטנקור מאיירס, בעלת השליטה בלוריאל, הודיעה כי תתרום סכום זהה, ואילו משפחת פינו, השולטת במותגים גוצ'י, איב סן לורן ואלכסנדר מקווין, הודיעה כי חברת האם קרינג תתרום 100 מיליון יורו. 

כיבוי השריפה , צילום: AFP כיבוי השריפה | צילום: AFP כיבוי השריפה , צילום: AFP

גם חברות צרפתיות אחרות מיהרו להודיע כי יתרמו מיליונים למאמצי השיקום של הקתדרלה – חברת האנרגיה טוטאל הבטיחה לתרום 100 מיליון דולר ואליה הצטרף גם הבנק הצרפתי קרדיט אגריקול.

בסך הכל הסתכמו ההתחייבויות לתרום ביום הראשון שלאחר השריפה, בסכום מצטבר של 700 מיליון דולר. נשיא צרפת הודיע כי יקים קרן תרומות בינלאומית שתגייס את הסכומים הדרושים לשיקום מלא של הנוטרדאם. האיחוד האירופי כבר הודיע כי יקציב גם הוא כסף לעבודות השיקום.

מקרון: "הקתדרלה תקום תוך חמש שנים"

השריפה הגדולה שפרצה אתמול בכנסייה ההיסטורית גרמה לנזקים כבדים. נשיא צרפת, עמנואל מקרון קרא לתורמים לסייע בעבודות השיקום והשחזור.

בנאום שנשא לאומה הצרפתית התחייב מקרון כי שיקומה של הקתדרלה, ששני שלישים מהגג שלה נשרפו, יתבצע במהירות רבה והיא תחודש "בתוך חמש שנים".

הוא הבטיח כי יפנה לאנשי המקצוע הטובים ביותר בעולם לשם כך. בתוך כך, שירותי מכבי האש בצרפת מסרו כי האש כובתה לחלוטין, ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע.

קתדרלת נוטרדאם בת כמעט אלף שנה, נחשבת לאחד הסמלים החשובים ביותר של צרפת – מרכז דתי, תרבותי והיסטורי ואתר תיירותי המושך אליו כ-13 מיליון תיירים מדי שנה.

תגיות