אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רזולוציית 8K ומהירות מסחררת: נחשפו פרטים חדשים על הפלייסטיישן 5 צילום: PlayStation

רזולוציית 8K ומהירות מסחררת: נחשפו פרטים חדשים על הפלייסטיישן 5

בכיר בסוני סיפר בראיון ל-Wired על כמה מתכונות הדור הבא של קונסולת המשחקים הפופולרית; בין השאר, תצויד במעבדים חזקים וכוננים מהירים שיקצרו באופן מורגש את זמני הטעינה, תמיכה באודיו תלת ממדי ובטכניקה הגרפית הכי מתקדמת בשוק

16.04.2019, 20:12 | ניצן סדן
הדור הבא של קונסולות סוני נמצא בעבודה, ועתה התפרסמו פרטים ראשונים אודותיו; מארק סרני, בעברו ראש צוות ארכיטקטורת המערכת בפלייסטיישן 4, אמר בראיון ל-wired שהפלייסטיישן הבאה תהיה חזקה לאין שיעור מקודמתה.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, היא תתמוך בגרפיקה ברזולוציית 8K, כזו שבקושי ניתן למצוא בטלוויזיות כיום, ושאינה קיימת במחשבים; היא תצויד בכונן SSD מהיר במיוחד, שיאפשר גם זמני טעינה קצרצרים וגם תמיכה במשחקים תובעניים במיוחד, ברמה שעדיין לא קיימת בשוק; יהיה לה מפענח אודיו שיאפשר צליל תלת ממדי - תכונה שאמנם תבוא לידי ביטוי כמו שצריך רק אצל בעלי מערכות קולנוע ביתי, אך עדיין תפיק יותר מהטלוויזיה הממוצעת; והיא תתמוך במשחקי פלייסטיישן 4.

בקר פלייסטיישן, צילום: PlayStation בקר פלייסטיישן | צילום: PlayStation בקר פלייסטיישן, צילום: PlayStation

סרני סיפר שמתחת למכסה המנוע של הקונסולה יפעם מעבד חדש לחלוטין, בעל שמונה ליבות, שיתבסס על תשתית רייזן של AMD. מערך העיבוד הגרפי שלו יתמוך בטכנולוגיות Ray Tracing, כמו הדורות האחרונים של כרטיסי המסך מבית אנווידיה; מדובר בטכניקה גרפית שמאפשרת ליצור סצנות בעלות תאורה מדויקת ודינמית ביותר, שגורמות למשחקים להיראות אמיתיים יותר. הסוד הוא בפענוח תוואי התנועה של האור מהמקור שלו אל העצמים והדמויות.

השיפור בביצועים אמור להיות בולט ביותר; סרני מסר ל-Wired שפעולת Fast Travel (טלפורטציה בין איזורים במשחק, שלעיתם מצריכה זמן טעינה כדי להציג את הסביבות החדשות) בכותר האחרון מסדרת ספיידרמן ל-PS4 ארכה רק 0.8 שניות באב הטיפוס של הקונסולה. זאת, בעוד בפלייסטיישן 4 מדובר בפעולה של עד 15 שניות.

בשלב זה, עדיין רב הנסתר על הגלוי בכל הנוגע לקונסולה; אפילו השם PS5 הוא בגדר שמועה. עדיין לא ברור מתי יושק הפיתוח הזה, כמה יעלה והאם תערוך סוני שינוי מהותי גם בבקרים ובממשקים; יתכן שגרסה זו תקבל תכונות חדשות כהפעלה קולית מובנית, קיצורי דרך לשידור חי של משחקים ועוד. כמו כן, לא ברור איזה מקום יתפסו ערכות ויישומי מציאות מדומה בקונסולה החדשה. החדשות הרעות הן שהפלייסטיישן הבאה לא תושק השנה, כשלא ברור אם תגיע לשוק ב-2020 או אף מאוחר מכך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
SSD מהיר? NVME או משהו בסיגנון?! ושוב שכחו את הדבר החשוב... מסך!
כל ההסבר הניפלא נחמד אך אם המסך איננו מותאם ורוב הטלוויזיות אינן אז מה שתראו יקרא המריחה הגדולה. אין טלוויזיה אחת שמותאמת כמו מוניטור ייחודי לנושא. רק שזה עולה כמו טלוויזיה 55 אינטש 4K. אחרון לא משנה איך יקראו לסיפור של הקונסולה בסופו של דבר זה בדיוק מחשב בייתי רק שהיה מישהו שבדק תאימות קומפוננטים. אפשר לחפש מידע באינטרנט ולבנות קוסולת משחקים משל עצמך עם קומפוננטים טובים יותר באותה עלות של הקונסולה.
מחשב לגיימרים  |  17.04.19