אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דחיפה לכלכלת יפן המקרטעת: חופשה בת 10 ימים לכבוד הכתרת הנסיך נרוהיטו צילום: רויטרס

דחיפה לכלכלת יפן המקרטעת: חופשה בת 10 ימים לכבוד הכתרת הנסיך נרוהיטו

אחרי כהונה בת 31 שנה, יעזוב הקיסר אקיהיטו את תפקידו ובמקומו ייכנס בנו; מהחופשה המוארכת שתחל מה-27 באפריל ותסתיים ב-6 במאי, כולם ירוויחו - שיא של 24.7 מיליון איש צפויים לצאת לטיולים, בעיקר בתוך המדינה

23.04.2019, 11:06 | שירות כלכליסט

החופשה בת עשרת הימים המתוכננת ביפן לציון הכתרתו של נסיך הכתר נרוהיטו, צפויה לתת לכלכלה המקרטעת דחיפה, לפחות בטווח הקצר.

קראו עוד בכלכליסט

מבשלות אלכוהול, מלונות, קמעונאים, מסעדות ומפעילי רכבות צפויים כולם להרוויח מהחופשה, שתחול מה-27 באפריל עד ה-6 במאי. בנקים, בתי ספר, משרדי ממשלה ועסקים רבים צפויים להישאר סגורים במהלך החופשה.

קיסר יפן היוצא אקיהיטו עם אשתו מיצ קיסר יפן היוצא אקיהיטו עם אשתו מיצ'יקו | צילום: רויטרס קיסר יפן היוצא אקיהיטו עם אשתו מיצ

שיא של 24.7 מיליון איש - חמישית מאוכלוסיית המדינה - צפויים לצאת לטיולים, בעיקר בתוך המדינה. כך לפי סוכנות התיירות JTB.

"היפנים נמצאים במצב רוח חגיגי, בזכות תחילת העידן האימפריאלי החדש והחופשה בת עשרת הימים," כך אמר יושי הורי, דובר מטעם קבוצת מבשלות הבירה Asahi Group, שצפויה להגביר את קצב הייצור של כמה ממותגיה ב-5%-10% לקראת החופשה. "אנו מאמינים שהחופשה הזאת תעודד הוצאות צרכנים". ביפן יש מקבץ חגים לאומיים מדי שנה בתקופה זאת, שקרוי "שבוע הזהב", אך השנה הרשויות נתנו לאומה חופשה מוארכת לשם ציון ההכתרה.

אחרי כהונה בת 31 שנה, הקיסר אקיהיטו יעזוב את תפקידו ב-30 באפריל, ויוחלף ע"י בנו נרוהיטו יום למחרת.

מקומיים בחופשה. יפן, צילום: רויטרס מקומיים בחופשה. יפן | צילום: רויטרס מקומיים בחופשה. יפן, צילום: רויטרס

היפנים הזמינו מקומות ותכננו את החופשה חודשים מראש, ובכך מתחרים ביעדי התיירות הפופולריים כמו הוואי ואירופה. משפחתו של אקיקו נישיקטה ניסתה כבר בנובמבר להזמין חבילת טיול להוואי, אבל גילתה שכל החבילות כבר נמכרו.

"זוהי הזדמנות של פעם בחיים לצאת לטיול ארוך, אז אנחנו מאוכזבים," אמר נישיקטה. במקום הוואי תיסע משפחתו להוקאידו שבצפון המדינה, או קיושו שבדרומה.  

הקיסר הנכנס נרוהיטו ורעייתו הנסיכה נאסאקו, צילום: רויטרס הקיסר הנכנס נרוהיטו ורעייתו הנסיכה נאסאקו | צילום: רויטרס הקיסר הנכנס נרוהיטו ורעייתו הנסיכה נאסאקו, צילום: רויטרס

יש לציין שכיוון שעזיבתו של אקיהיטו את התפקיד נובעת מהחלפתו, ולא ממותו, רבים מהצרכנים לא חשים צורך להפגין איפוק. לציון העידן החדש, חנויות וקניונים בטוקיו צפויים להציע כמויות מוגבלות של מזכרות בראשון במאי, כולל ממתקים מסורתיים עליהם כתוב "שלום, רייווה" וממתקים עליהם מפוזרת אבקת זהב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות