אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מציע: דיוני מעצר יתקיימו בשיחות וידאו צילום: bigstock

האוצר מציע: דיוני מעצר יתקיימו בשיחות וידאו

לפי ההערכות, שימוש בשיחות וידאו יחסוך 24-38 אלף נסיעות לבתי המשפט בשנה, מה שיביא לחיסכון בהוצאות השב"ס בהיקף של 15-25 מיליון שקל

19.05.2019, 19:53 | עמרי מילמן
משרד האוצר יקדם חקיקה שתאפשר לקיים דיוני מעצר באמצעות שיחת וידאו (וידאו קונפרנס); זאת, במטרה לחסוך בעלויות האבטחה הכבדות של השב"ס שמביא את העצורים לבתי המשפט, ולהקל על העומס בבתי המשפט עצמם.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית, המבוססת על דו"ח שנכתב על ידי רחל גוטליב, שהיתה המשנה ליועמ"ש לעניינם פליליים, קובעת כי ככלל, למעט בארבעה סוגי דיונים, הדיונים יהיו בהכרח דרך וידאו, כאשר באותם ארבעה סוגים, הבחירה תהיה של העציר. בכל מקרה שופט יכול לקבוע כי הוא מעוניין לקיים דיון בנוכחותו הפיזית של העציר.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

לפי ההערכות, שימוש בשיחות הוידאו יחסוך 24-38 אלף נסיעות לבתי המשפט בשנה, מה שיביא לחסכון בהוצאות השב"ס בהיקף של 15-25 מיליון שקל בשנה. המהלך גם יוכל לחסוך 1,200-2,000 שעות בית משפט בשנה, דבר שיחסוך כשני מיליון שקל בשנה. וכן לחסוך חלק ניכר משטח תאי המעצר בבתי המשפט.

פיילוט דומה שנוסה לפני יותר מעשור נכשל בעקבות לחץ של לשכת עורכי הדין. ואולם מאז, לא רק שהטכנולוגיה השתפרה בצורה משמעותית הן בכל הנוגע לאיכות התמונה והן לרציפות השידור, אלא שגם עוד ועוד מדינות (כ-15 בסך הכל) החלו לפעול בדרך זו. 

כדי שהמהלך ייצא לפועל, יהיה צורך בכל מקרה בתמיכה של שר המשפטים הבא, שזהותו טרם נקבעה.

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עוד כמה עצות לחיסכון ל"גאוני" האוצר:
למה רק דיוני מעצר בשיחות ווידאו? שכל המשפטים בארץ יהיו בשיחות ווידאו...בעצם...למה להשתמש בשופטים?! אתם יודעים כמה כסף הם עולים למדינה?? בואו נביא מתמחים למשפטים שיהיו שופטים במשכורת מינימום...למה לא להטיל מס של 200% על הדלק? למה לא לגבות עוד מס על אוויר לנשימה?! והרעיון הכי טוב: אתם יודעים כמה כסף כל פקיד באוצר עולה לקופת המדינה?! בואו נקצץ במספר פקידוני האוצר, נשלם להם משכורת מינימום ובלי תנאים....אה רגע...לזה הם לא יסכימו כי זה אשכרה פוגע בהם...
אישש  |  20.05.19
לכל התגובות