אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו גיבש תמיכת 60 ח"כים לממשלה; ליברמן מאיים להתנגד צילומים: אלכס קולומויסקי

נתניהו גיבש תמיכת 60 ח"כים לממשלה; ליברמן מאיים להתנגד

ראש הממשלה קורא ליו"ר ישראל ביתנו ולחברי סיעתו להצטרף לממשלה -אך ליברמן מסרב לכך בשל התנגדות החרדים לחוק הגיוס. ביום שלישי תפוג הארכה שהעניק ריבלין לנתניהו לצורך הרכבת ממשלה

23.05.2019, 23:21 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיג הלילה (ה') תמיכה של 60 ח"כים בהקמת ממשלת ימין וקורא ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן להצטרף לקואליציה. הערב איים נתניהו להקדים את הבחירות אם ליברמן וארבעה חברי הכנסת בסיעתו לא יצטרפו.

קראו עוד בכלכליסט

ראשי הסיעות הממליצות - ש"ס, יהדות התורה ואיחוד מפלגות הימין - נפגשו הערב בלשכת נתניהו והחליטו פה אחד כי יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין שתפעל לטובת כל אזרחי ישראל.

בהודעת מטעם הליכוד לאחר הפגישה נמסר: "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי המועמד לראשות הממשלה הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, כפי שהתחייבו לבוחריהם במערכת הבחירות וכפי שהמליצו על כך לנשיא, וכי המלצתם לא תשתנה בעד אף מועמד אחר.

"ראשי הסיעות קוראים ליו"ר ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, לעמוד בהתחייבותו לבוחריו ולהצטרף לממשלת הימין ללא דיחוי - ולא לתת את ידו להקמת ממשלת שמאל".

נתניהו וליברמן, צילומים: אלכס קולומויסקי נתניהו וליברמן | צילומים: אלכס קולומויסקי נתניהו וליברמן, צילומים: אלכס קולומויסקי

ביום שלישי תפוג הארכה שהעניק המשיא ריבלין לנתניהו להקמת ממשלה. בשבועיים האחרונים הודיעו בישראל ביתנו שיצביעו נגד הקמת הממשלה אם לא יהיו חלק ממנה.

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "מיד לאחר הבחירות מפלגת 'ישראל ביתנו' המליצה לנשיא ריבלין על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה. כל מה שצריך על מנת להקים ממשלת ימין הוא לדרוש מהמפלגות החרדיות להסיר את ההתנגדות לחוק הגיוס כפי שהוסכם עליו בכנסת הקודמת וכפי שחוקק בקריאה ראשונה בתמיכת הליכוד ויתר מרכיבי הקואליציה.

"באותו רגע שהמפלגות החרדיות יסירו את התנגדותן לחוק הנ"ל, בניגוד לסיכומים הקודמים, תקום ממשלה חדשה. ממשלת 60 אינה ממשלת ימין, אלא ממשלה חרדית שבמקום לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית תהפוך אותה למדינת הלכה. לכן, 'ישראל ביתנו' תתנגד בתוקף לממשלת הלכה, ממשלת 60".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות