אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנכס של אלי רייפמן בסביון יימכר ב-17 מיליון שקל צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן, עמית מגל

הנכס של אלי רייפמן בסביון יימכר ב-17 מיליון שקל

הנאמן לנכסי רייפמן, עו"ד איתן ארז, מסכים לבקשת שלי נרקיס למכור את הנכס: "המחירים ביישוב ירדו פלאים בשנים האחרונות"

03.06.2019, 08:17 | ליטל דוברוביצקי

הנאמן לנכסי אלי רייפמן, עו"ד איתן ארז, מסכים לבקשת איש העסקים שלי נרקיס למכור את הנכס של רייפמן בסביון ב־16.7 מיליון שקל לאיש העסקים אבי יוחנן ורעייתו, הבעלים של רשת המזון זול ובגדול.

קראו עוד בכלכליסט

"במשך שנים פנה הנאמן עו"ד איתן ארז לשלי נרקיס שוב ושוב ודרש ממנו לממש את הנכס, אולם נרקיס לא עשה כן בטענה כי מצב השוק איננו מאפשר קבלת הצעה ראויה", מסר ארז לבית המשפט.

לדבריו, "הוא שמח שנרקיס סוף־סוף ניאות לממש את הנכס כאשר לעניות דעת הנאמן התמורה המוסכמת עם הרוכשים הפוטנציאליים (כ־16.7 מיליון שקל) הינה תמורה ראויה לנוכח מצב שוק הנדל"ן, ובמיוחד בהיבט של בתים בסביון שמחירם נמצא בשפל בשנים האחרונות. בנסיבות אלה הנאמן איננו מתנגד לבקשה".

מימין: שלי נרקיס ואלי רייפמן על רקע הנכס בסביון, צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן, עמית מגל מימין: שלי נרקיס ואלי רייפמן על רקע הנכס בסביון | צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן, עמית מגל מימין: שלי נרקיס ואלי רייפמן על רקע הנכס בסביון, צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן, עמית מגל

ב־2009 נתן בית משפט צו כינוס נגד איש העסקים אלי רייפמן, ממייסדי אמבלייז. ב־2011 הוכרז רייפמן פושט רגל ועו"ד איתן ארז מונה כנאמן לנכסיו. במסגרת נכסיו של רייפמן קיים בית (שלד) בסביון על שטח של 5 דונמים. על הנכס יש משכנתה ללא הגבלה בסכום לטובת שלי נרקיס בגין הלוואות שונות שנתן לרייפמן ב־2006־2008. עו"ד ארז הכיר בתוקף המשכנתה שנרשמה על זכויות רייפמן בבית בסביון. גובה החוב של רייפמן לנרקיס שאושר על ידי הנאמן עומד על כ־55 מיליון שקל, כאשר הנכס צפוי להימכר בכ־16.7 מיליון שקל בלבד.

בשבוע שעבר נחשף  כי איש העסקים שלי נרקיס, שכונה בעבר "מלך השוק האפור", מבקש למנות כונס נכסים למכירת נכס בסביון של אלי רייפמן. נרקיס הוא לטענתו נושה מובטח של אלי רייפמן, כאשר להבטחת החוב מישכן רייפמן את זכויותיו בנכס בסביון לטובת נרקיס. מהבקשה שהגיש נרקיס, באמצעות עו"ד ערן פלס, עולה כי מינוי פלס ככונס למכירת הנכס לבני הזוג יוחנן חיוני כדי לאפשר מימוש המשכנתה והעברת זכויות רייפמן לרוכשים. עוד נטען כי בני הזוג יוחנן הביעו נכונות עקרונית לרכוש את הנכס ב־16.7 מיליון שקל. בבקשה טוען נרקיס כי "אין צורך בפרסום מכרז והערכת שמאי לאור סכום הנשייה הגדול ולאור העובדה שהנכס יימכר בפחות משליש מסכום הנשייה".

עוד נטען כי לנרקיס "יש אינטרס למקסם את תמורת הנכס אך בשנים האחרונות לא הצליח נרקיס למצוא קונה במחיר גבוה יותר, שכן בסביון יש נכסים רבים המוצעים למכירה במחירים נמוכים יותר, ובנוסף המחירים ירדו פלאים בשנים האחרונות". בית המשפט טרם אישר את הבקשה למכירת הנכס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות