אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Revelator הישראלית השיקה ארנק בלוקצ'יין למוזיקאים צילום: שאטרסטוק

חברת Revelator הישראלית השיקה ארנק בלוקצ'יין למוזיקאים

החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לגבות תמלוגים ולחלקם בין בעלי זכויות שונים - כותבי שירים, מבצעים, חברות הקלטות ועוד - בזמן אמת ובאופן מהיר ומדויק

04.06.2019, 12:08 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הירושלמית Revelator, שמתמחה בניהול זכויות יוצרים, השיקה ארנק דיגיטלי לתעשיית המוזיקה שיישען על תשתית בלוקצ'יין. הוא יאפשר תשלום תמלוגים בזמן אמת ובאופן רציף לאמנים, ע"י הפיכת התשלום למקדמה מיידית. כל שיר שיוזרם ברשת או ברדיו ידווח לבעליו, שיוכלו למשוך את התמלוגים מאפליקציית הארנק החדשה.  

קראו עוד בכלכליסט

הארכיטקטורה של החוזה החכם נועדה לאפשר פיצולים מדויקים בזמן אמת של תמלוגי בעל הזכויות, תוך מתן ראייה משופרת על מצב ההכנסות וסילוק עסקאות תמלוגים. התשלומים מופצים באופן אוטומטי לכל בעלי העניין בו-זמנית.

תשלום תמלוגים ישיר על האזנות. אילוסטרציה תשלום תמלוגים ישיר על האזנות. אילוסטרציה תשלום תמלוגים ישיר על האזנות. אילוסטרציה

כיום המצב הוא שחלוקת הכספים ליוצרים איטית מאוד ולא מדויקת, מה שעלול לפגוע בכותבי שירים, אמני הקלטה, מפיקים, חברות תקליטים ועוד. הפיתוח החדש מאפשר הפצת תמלוגים בו זמנית לכל בעלי הזכויות, מה שפותר את הקשיים הללו.

ברונו גז, מנכ"ל ומייסד Revelator, מסר: ״אומני הקלטה, כמו גם כותבי שירים, נמצאים במאבק ייחודי עם הפערים וחוסר שקיפות של הכנסותיהם. התפקיד שלנו כפלטפורמת זכויות יוצרים הוא לסייע במודרניזציה של התהליכים העסקיים היקרים והאיטיים בתחום". ל-Revelator, שנוסדה ב-2012, יש תשתית עננית שמשרתת יותר מ-90,000 בעלי זכויות יוצרים ביותר מ-25 מדינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות