אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט קנאביס: קרסו של בועז וכטל נמכרת לחברה קנדית תמורת 85.3 מיליון דולר צילום: יאיר שגיא

אקזיט קנאביס: קרסו של בועז וכטל נמכרת לחברה קנדית תמורת 85.3 מיליון דולר

קרסו פארמה האוסטרלית, שוכטל הוא אחד ממייסדיה, נמכרת בהחלפת מניות לחברת הקנאביס הרפואי הקנדית פארמאסיאלו חלקו של וכטל יעמוד על כ-5.1 מיליון דולר

08.06.2019, 15:38 | צלי גרינברג

לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון של כלכליסט לחצו כאן

חברת הקנאביס האוסטרלית קרסו פארמה (CPH) סיימה אתמול (ו') את יום המסחר בעלייה של 30% לאחר שהודיעה כי חתמה על הסכם למכירתה לחברת הקנאביס הרפואי הקנדית פארמאסיאלו (PharmaCielo) תמורת 85.3 מיליון דולר אמריקאי, וזאת באמצעות החלפת מניות.

קראו עוד בכלכליסט

קרסו, שננעלה אמש בבורסת סידני באוסטרליה על פי שווי של 51.4 מיליון דולר, נמכרת לפי 0.44 סנט למניה המהווה פרמיה של יותר מ-50% על שווי המניה הממוצע לשבוע בו נסגרה העסקה שעמד על 0.29 סנט למניה.

פארמאסיאלו, הנסחרת בבורסת היזמים בטורונטו (TSXV) לפי שווי 490.6 מיליון דולר, תקבל לידיה את מלוא נכסי החברה, ובהם גם ההסכם לגידול חקלאי לקנאביס רפואי שיש בידי קרסו פארמה במושב העובדים כפר הנגיד הסמוך ליבנה.

וכטל בימי "עלה ירוק" וכטל בימי "עלה ירוק" וכטל בימי "עלה ירוק"

קרסו פארמה הוקמה ב-2016 כחברה הפועלת למחקר, פיתוח וייצור של מוצרי בריאות טיפוליים לבני אדם ובעלי חיים, ומייצרת ומשווקת ארבעה סוגי מוצרים שונים מבוססי CBD (פיטו-קנבינואידים). החברה פועלת ב-13 מדינות, ובהן אוסטרליה, ניו זילנד, ברזיל, שוויץ, גרמניה, צרפת, הולנד ובריטניה, ומשלימה לפארמאסילו את פעילותה במקומות שונים. במסגרת ההסכם ימשיכו חלק מבעלי התפקידים השונים בקרסו לכהן ולעבוד בחברה.

בועז וכטל, מייסד ויו"ר קרסו פארמה ומי שזכור כראש תנועת "עלה ירוק", אמר ל"כלכליסט" כי "הקמתי את החברה יחד עם ד"ר מירי הלפרין, מייסדת שותפה ומנכ"לית החברה, ועם אדם נוסף בשם אדם בלומנטל, מתוך מחשבה לפעול בשוק הקנאביס אותו אני מכיר היטב, ושבו אני מאמין. הגענו עם החברה לנקודה בה יותר נכון להעביר את הפעילות תחת גורם גדול יותר, שיכול לקחת את החברה לנקודות שאנו מייעדים לה, אך מהר יותר. מחיר העסקה משקף את יכולות החברה והנכסים שעומדים לרשותה ובסך הכל זה לא רע בשביל חברה שנוסדה בסוף 2016". וכטל מחזיק ב-6% ממניות החברה וייהנה מאקזיט המוערך בכ-5.1 מיליון דולר.

דוד אטארד, מנכ"ל חברת פארמאסיאלו, מסר כי "הרכישה מעניקה לנו הזדמנות להביא באופן מיידי לשוק את השמן שאנו מפיקים בקולומביה, ולהתרחב למכירות מוצרים עם שולי רווח גבוהים יותר, בעזרת ערוצי המכירות הבינלאומיים והמיתוג של קרסו".

זהו אקזיט קנאביס שני של ישראלי לחברה קנדית, לאחר שמדריליף, אותה ייסדה חברת תיקון עולם של צחי כהן, התמזגה לתוך חברת הקנאביס הקנדית אורורה תמורת 2.5 מיליארד דולר. אחזקות תיקון עולם במדריליף עמדו על כ-10% והציגו אקזיט על הנייר של כ-250 מיליון דולר. לוכטל יש נגיעה גם לתיקון עולם, לאחר שהיה זה שהתחיל יחד עם כהן את פעילות החברה, והוא טוען כי לא קיבל פיצוי ממנה עד היום עבור עבודתו.

העסקה תלויה באישור בעלי המניות בשני הצדדים.

תגיות