אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרצ'לייט עוקפת את המתנגדים: תחתום על רכישת בזק ביממה הקרובה צילום: רויטרס

בלעדי לכלכליסט

סרצ'לייט עוקפת את המתנגדים: תחתום על רכישת בזק ביממה הקרובה

הקרן שינתה את הדרישה המוקדמת שלה לרוב של 75% בהצבעה על העסקה, וכעת מסתפקת ברוב של 51% מבין מחזיקי האג"ח של בי-קום; המחזיקים אלטשולר שחם והראל, שהתנגדו לעסקה, נותרו ללא יכולת השפעה

19.06.2019, 18:28 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עסקת מכירת השליטה בבזק לקרן סרצ'לייט תיחתם ביממה הקרובה. לכלכליסט נודע כי סרצ'לייט ומחזיקי האג"ח האחרים החליטו לעקוף את ההתנגדות של אלטשולר והראל, ולהודיע כי יסתפקו ברוב שהתקבל באסיפות מחזיקי האג"ח לעיסקה.

קראו עוד בכלכליסט

סרצ'לייט דרשה בתחילה שמחזיקי האג"ח יאשרו את העסקה ברוב של 75%, והיום (ד') החליטה לשנות את עמדתה ולהסתפק ברוב של 51%. בהצבעה שנערכה אתמול הושג רוב של 69.8% בסדרת האג"ח ג' של בי-קום, שנחשבה לבעייתית בנושא העסקה. בשאר סדרות האג"ח הצביע רוב של 98%-100% בעד ההסכם.

מטה בזק בתל אביב
מטה בזק בתל אביב צילום: רויטרס

  

ההחלטה של סרצ'לייט מותירה את בתי ההשקעות אלטשולר שחם והראל, שהתנגדו להסכם המוצע, בעמדה שבה אין להם השפעה על התוצאה הסופית, והיא תאפשר לבי-קום ולאינטרנט זהב לחתום על ההסכם עם סרצ'לייט כבר ביממה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
דני(6), בגלל סעיף 350
דיסקסנו את הנקודה הזו באסיפות של ביקום ואינטרנט זהב (מוזמן להכנס לפורום בורסה ושוק ההון בתפוז ולעיין בסיקורי אסיפות שאני מעלה שם, זה נועד בדיוק עבורכם המשקיעים הפרטיים) אם עושים הסדר חוב אז לפי סעיף 350 נדרש רוב של 75%. אבל... אז עולה השאלה האם בביקום מבוצע הסדר חוב. באינטרנט זהב? ברור. זה לגמרי הסדר חוב ואפילו עם תספורת אבל האם בביקום? אהה, גבולי. בביקום זה עשוי להחשב לא הסדר חוב אלא רק שינוי של תנאי השטר, ובשביל זה נדרש רוב רגיל ולא 75% מיוחד. הנקודה שעליה אפשר להתפלפל איתה אלה ה 58 מלשח שדוחים לסוף התקופה (2024), ובפרט אם אלה ישולמו לא רק לנושי ביקום קיימים אלא גם לנושי זהב החדשים שיקבלו אגח ביקום. הפתרון שמצאו הוא להגדיר סידרה חדשה, שיקראו לה ד, ואותה יקבלו רק מחזיקי ביקום הנוכחיים, ולכן זה פחות נחשב הסדר חוב. נכון. זו נקודת קצה, אבל בדיוק על העניין הזה אורנשטיין יכול לקבוע שזה כן הסדר חוב ולכן כן צריך את סעיף 350 ולכן נדרש רוב 75%. מתווה סידרה ד של ה 58 מלשח נועד בדיוק כדי לפתור את הסוגיה הזו.
dw  |  19.06.19
18.
יעשו אחלה קופה
טיפשים כל מי שחתם על העיסקה, היה צריך להנפיק אגחים חדשים לאינטרנט זהב ל 5 שנים כאשר עד אז ישלמו רק ריביות, ועד אז יתקבלו דיוידנדים מבזק שלא יצריכו תספורת כלל, וביקום בעצם כמעט מאוזנת ורק דרישת הקובננטים גרמה לכל הבלגן. זה מה שסרצלייט עושים בעצם, נותנים אגחים של ביקום לאינטרנט זהב ומשלמים רק ריבית במשך 5 שנים, אם בזק נניח תפשוט רגל אז גם האגחים החדשים לא ישלמו. בקיצור טיפש מי שחתם
אריק  |  19.06.19
לכל התגובות