אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאגן פירמידת דסק"ש: מעלות מכניסה את גב ים לרשימת מעקב צילום: באדיבות אוניברסיטת בן גוריון

בלאגן פירמידת דסק"ש: מעלות מכניסה את גב ים לרשימת מעקב

חברת הדירוג מסבירה את המהלך בהשלכות השליליות האפשריות של שינויים במבנה הקבוצה לטובת עמידה בחוק הריכוזיות על מצבה של גב ים; אתמול הכניסה מעלות גם את החברה האם נכסים ובניין לרשימת מעקב, מסיבות דומות

25.06.2019, 16:47 | אורי גלאור

חברת הדירוג מעלות מכניסה היום (ג')  את גב-יםלרשימת מעקב עם השלכות שליליות (Creditwatch) - גב ים היא חברה בת של נכסים ובניין מקבוצת דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין. 

קראו עוד בכלכליסט

מעלות מציינת כי בדצמבר 2019 יחול המועד הסופי בו דסק"ש תצטרך ליישם את חוק הריכוזיות, ולשם כך למחוק שכבה בפירמידה - ומהלך שכזה עלול לפגוע באיכות האשראי של גב ים בשל שינויים אופציונליים במבנה הבעלות ובמבנה הקבוצה. לחברת גב ים קיים דירוג מנפיק AA.

 

"כלכליסט" דיווח היום שאלשטיין אמר אמר לאחרונה בפגישה עם אנשי פסגות כי הוא מתכנן עסקת בעלי ענין במסגרתה תרכוש דסק"ש את גב-ים מידי נכסים ובניין, על מנת לעמוד בדרישת חוק הריכוזיות - ולנוכח כשלון הניסיון של דסק"ש לרכוש את נכסים ובניין בשורה של הצעות רכש.  

בדוח הדירוג מציינת מעלות כי יוציאו את גם-ים מרשימת המעקב כאשר יתבהרו מהלכי הקבוצה לפתרון ועמידה ביישום חוק הריכוזיות. כמו כן מבהירה מעלות שתישקל הורדת דירוג אם תירשם ירידה בדירוג נכסים ובניין, או במקרה שהמהלכים לצורך עמידה בחוק הריכוזיות יחלישו מהותית את ההפרדה לבין החברה האם.

"קיימת אי ודאות בנוגע לשינויים המבנים בקבוצה וההשלכות שלהם לגבי השפעת הקבוצה על גב-ים... נכון להיום, גב-ים נשלטת (51.7%) על ידי נכסים ובניין, חברת נדל"ן מקבוצת דסק"ש. תחת מבני הבעלות הנוכחיים בפירמידת דסק"ש, בניתוח הקשר לחברה האם, נכסים ובניין, אנו מעריכים את גב-ים כאחת מפעילויות הליבה שלה", אומרת מעלות.

אנו מעריכים כי קיימת אי ודאות בנוגע לשינויים המבנים בקבוצה, כולל לגבי מבנה הבעלות בנכסים ובנין ומבנה הבעלות בגב-ים וההשלכות שלהם לגבי השפעת הקבוצה על חברת גב-ים. לאור זאת קיימת אי ודאות בנוגע למידת ההפרדה האפשרית בין דירוג גב-ים לדירוג חברת האם שלה, אם מבנה הבעלות ישתנה".  

אדוארדו אלשטיין בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון בגב ים
אדוארדו אלשטיין בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון בגב ים צילום: עמית שעל

דיווח זה מגיע לאחר אתמול בערב פרסמה מעלות סקירה דומה בעניין נכסים ובניין, שגם אותה הכניסה לרשימת מעקב לנוכח השלכות אפשריות של חוק הריכוזיות.

מעלות ציינה כי הכנסת דירוג נכסים ובניין לרשימת מעקב עם השלכות שליליות משקפת את ההערכה כי "השינוי המבני הצפוי כתוצאה מעמידה בדרישות חוק הריכוזיות יוביל להרעה בדירוג החברה".

בחברת הדירוג אמרו שיוציאו את דירוג החברה מרשימת המעקב כאשר יתבהרו מהלכי הקבוצה לצורך עמידה בחוק הריכוזיות – אך ישקלו הורדת דירוג אם המהלכים הללו יחלישו מהותית את הפרופיל העסקי והפיננסי של החברה.

.

מעלות ישקלו הורדת דירוג במידה ותתקבל הצעת הרכש לרכישת זכויות המיעוט בנכסים ובניין. כמו גם ישקלו הורדת דירוג במידה והמהלכים לצורך עמידה בחוק הריכוזיות יחלישו באופן מהותי את פרופיל העסקי והפיננסי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות