אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפסטה ועד וויסקי: ארה"ב שוקלת להטיל מכסים נוספים על האיחוד האירופי צילום: גטי אימג'ס

מפסטה ועד וויסקי: ארה"ב שוקלת להטיל מכסים נוספים על האיחוד האירופי

על פי ארה"ב, כחלק ממחלוקת מתמשכת סביב סובסידיות המטוסים הם שוקלים להטיל מכסים על 89 פריטים, בעלי שווי מסחרי שנתי של 4 מיליארד דולר, ביניהם גבינות, פסטה ומשקאות ויסקי סקוטיים ואיריים, וכן כימיקלים ומתכות

02.07.2019, 08:36 | שירות כלכליסט
ארה"ב מרחיבה את האיום שלה להטלת מכסים על יבוא מהאיחוד האירופי. ההחלטה תהיה תלויה בפסיקת ארגון הסחר העולמו (WTO) בנוגע לתלונה על הסובסידיות שמעניק האיחוד האירופי ליצרנית המטוסים איירבוס.

קראו עוד בכלכליסט

דונלנד טראמפ נשיא ארה"ב, צילום: רויטרס דונלנד טראמפ נשיא ארה"ב | צילום: רויטרס דונלנד טראמפ נשיא ארה"ב, צילום: רויטרס

ממשרד נציג הסחר האמריקאי נמסר אתמול (ב') כי כחלק ממחלוקת מתמשכת סביב סובסידיות המטוסים הם שוקלים להטיל מכסים על 89 פריטים נוספים בעלי שווי מסחרי שנתי של 4 מיליארד דולר, ביניהם גבינות, פסטה ומשקאות ויסקי סקוטיים ואיריים, וכן כימיקלים ומתכות. האיום החדש מגיע לאחר שבאפריל החלו בארה"ב בתהליך הטלת מכסים על האיחוד האירופי, זאת אם בארגון הסחר יפסקו שאיירבוס קיבלה סיוע ממשלתי לא הוגן. פירוש הדבר כי ביחד עם האיום החדש מדובר ביבוא בשווי של 21 מיליארד דולר בשנה. באיחוד האירופי איימו להשית בתגובה מכסים על סחורה אמריקאית בטענה כי גם בואינג זוכה לסובסידיות.

בממשל טראמפ פועלים להבדיל בין המכסים הללו לשאר מחלוקות המסחר עם האיחוד האירופי, בטענה שמדובר במחלוקת ספציפית בנוגע לסובסידיות לייצור מטוסים, ולא חלק מהמאמץ הכולל להפעיל לחץ על האיחוד לנהל מו"מ על הסכם סחר חדש.

נשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ הסכימו בקיץ שעבר לנהל מו"מ על הסכם סחר, אך לא נרשמה כמעט התקדמות בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות