אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחק הכיסאות במיזוג כלכלית ירושלים-מבני תעשייה: לפחות 2 דירקטורים יאבדו את התפקיד צילום: אוראל כהן

משחק הכיסאות במיזוג כלכלית ירושלים-מבני תעשייה: לפחות 2 דירקטורים יאבדו את התפקיד

מסתמן קרב שליטה בחברה הממוזגת מבנה, שתכלול 9 או 7 דירקטורים במקום 11 שמכהנים כיום בדירקטורים של שתי החברות; דוד פורר שמחזיק ב-24.2% ממניות כלכלית ירושלים ישאף להגדיל את כוחו, אך גם למחזיקים המוסדיים יש שאיפות דומות

02.07.2019, 13:58 | אורי גלאור

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המוסדיים נגד פורר: קרב שליטה מסתמן בחברה הממוזגת מבנה, שתיווצר כתוצאה מהמיזוג בין כלכלית ירושלים לחברה הבת שלה מבני תעשייה. המיזוג צפוי להתבצע בחודשים הקרובים, והיום (ג') הוציאה כלכלית ירושלים זימון לאסיפה כללית שתתקיים באוגוסט בנושא בחירת הדירקטורים בחברה הממוזגת, שצפויה להיות חברת הנדל"ן החמישית בגודלה בבורסת ת"א במונחי שווי שוק.

קראו עוד בכלכליסט

הקרב המסתמן הוא בין הגופים המוסדיים הגדולים שמחזיקים במניות כלכלית ירושלים – הפניקס (11.5%), מנורה (8.9%), פסגות (7%), הראל (5.2%) ומיטב דש (5.2%) - לבין דוד פורר, שמחזיק כיום ב-24.2% ממניות כלכלית ירושלים, ושצפוי להחזיק ב-17% בחברה הממוזגת ולהיות בעל המניות הגדול בה.

דוד פורר, צילום: אוראל כהן דוד פורר | צילום: אוראל כהן דוד פורר, צילום: אוראל כהן

בדירקטוריונים של החברות יש כיום 11 דירקטורים בפועל - כשרון בארי (היו"ר של כלכלית ירושלים ועד לאחרונה היו"ר של מבני תעשייה) וטל פורר, בנו של דוד פורר, מכהנים מטעמו של פורר בשני הדירקטוריונים.

דירקטוריון החברה הממוזגת צפוי לכלול תשעה או שבעה דירקטורים בלבד, כך שלפחות שני דירקטורים מכהנים יאבדו את מקומם.

כלכלית ירושלים תומכת בדירקטוריון של תשעה חברים בעוד מבני תעשייה תומכת בדירקטוריון הקטן יותר. גם חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי תומכת בדירקטוריון של שבעה חברים בלבד, אך כלכלית ירושלים דחתה את המלצתה.

פורר שואף להגדיל את מספר הדירקטורים שלו בדירקטוריון החברה הממוזגת, מה שיגדיל את כוחו באופן אבסולוטי ויחסי בשל הפחתת מספר החברים הצפויה, בעוד לגופים המוסדיים יש שאיפה דומה. הקרב עתיד להתמקד בחמישה או שבעה מושבים שיועמדו לבחירה, שכן הדירקטורים החיצוניים המכהנים במבני תעשייה, ברכה ליטבק ויעקב גולדמן, צפויים להמשיך בתפקידם זה בחברה הממוזגת.

בתוך כך, אתמול הודיעה מבני תעשייה כי תמזג לתוכה שתי חברות פרטיות שבהן היא שותפה, ללא תמורה כספית. שתי החברות, קבוצת שמי בר וב.ר.א.פ יהיו חלק מהמיזוג הכולל ויקבלו 3.2% ממניות החברה הממוזגת. השלמת העסקה צפויה להגדיל את ההון של החברה הממוזגת ב-170 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות