אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ח"כ עודד פורר: "להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא הגירעון בתקציב"

יו"ר סיעת ישראל ביתנו אומר בראיון לכלכליסט T.V, כי "צריך לחקור אם נתניהו נתן את ההוראה להסתיר מידע מהציבור על הנתונים הכלכליים עד כדי כך שהגענו לשוקת שבורה"

07.07.2019, 14:00 | צבי זרחיה גלית חמי

"בקדנציה הבאה אפעל להקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את הסתרת הנתונים מהציבור על הגרעון בתקציב, כך אומר יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר בראיון לכלכליסט T.V.

קראו עוד בכלכליסט

"אי אפשר לטפל בבעיה ברגע שמסתירים אותה", אמר פורר. "כרגע יש אווירה של הסתרה והשתקה. זה עולה מכל השדרה - מהפקידות ועד נבחרי הציבור. צריך להבין מי נתן את ההוראה להסתיר את המידע, אני לא יודע אם זה בנימין נתניהו, בסך הכל אני מבקש לבדוק את זה למען עתידו של המשק. אי אפשר להתמודד עם הגירעון אם אנו מכסים על המציאות ולהגיד שזה לא קיים".

ח"כ עודד פורר. מי הסתיר את המידע?, צילום: אולפן כלכליסט ח"כ עודד פורר. מי הסתיר את המידע? | צילום: אולפן כלכליסט ח"כ עודד פורר. מי הסתיר את המידע?, צילום: אולפן כלכליסט

פורר הדגיש כי "הכי חמור שהממשלה מסתירה את העובדות מהציבור. אם עכשיו הכנסת היתה מתכנסת (ולא היתה נמצאת בפגרת בחירות) היא היתה מחליטה על הקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית האם ראש הממשלה נתן את ההוראה להסתיר את המידע הזה מהציבור. לא יכול להיות שעד לרגע הזה הציבור לא יודע באמת בפני איזה שוקת שבורה הוא עומד ומהם הקיצוצים שעוד יידרשו - מצב שרק ממשלת חירום תוכל לטפל בו".

יו"ר סיעת ישראל ביתנו הוסיף: "הייתי רוצה שיציגו לציבור מהן התחזיות האמיתיות. הרי נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, אמר בממשלה לפני שבועיים כי התחזיות (של האוצר) לא מחוברות למציאות. גם כשאני מסתכל על הקמפיין הקודם, שמעתי את ראשי המשק שמצהירים שמצבנו מעולם לא היה טוב יותר, ממש גן עדן, ופתאום הכל מתחיל לצוף למעלה. אני אומר את הדברים כשאני מסתכל על הנתונים הכלכלים, שומע מה אומר הנגיד ורואה דו"חות של ה-OECD על ירידה בצמיחה".

בתשובה לשאלה האם יו"ר מפלגתו, אביגדור ליברמן, יישב בסופו של דבר בממשלה הבאה בממשלה יחד עם נתניהו למרות ה"דם הרע" שזרם בין שניהם השיב פורר: "חד-משמעית כן. אין פה שום עניין אישי אלא, עניינים עקרוניים. ככל שתהיה ממשלה עם קווי היסוד שאנו מדברים עליהם, שתמנע הקמת מדינת הלכה, שתקדם מדינה ליברלית וחופשית ותדע להתמודד עם המצב הכלכלי בראשות ממשלה לאומית רחבה - בהחלט אין בעיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות