אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון משדרגת את צי המטוסים שלה, בעזרת התעשייה האווירית צילום: שאטרסטוק

אמזון משדרגת את צי המטוסים שלה, בעזרת התעשייה האווירית

ענקית הסחר מפעילה מטוסי בואינג 767 תחת שירות אמזון אייר, להובלת מטענים וציוד בין מרכזיה השונים; התעשייה האווירית היא שותפה מרכזית של אמזון בהשבחת ושדרוג צי המטוסים, שצפוי לצמוח מ-40 ל-70 כלים עד 2021

09.07.2019, 12:30 | שירות כלכליסט
התעשייה האווירית לישראל היא המרוויחה הגדולה מהחלטתה של אמזון להרחיב ולשדרג את צי המטוסים שלה - כך דיווחה סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, מאז 2015 אמונה התעשייה האווירית על המרת ושדרוג צי מטוסי הבואינג 767 ההולך וגדל של ענקית המסחר המקוון. על פי התעשייה האווירית, החברה המירה כבר 80% מצי המטוסים של אמזון, המונה 40 מטוסים, ממטוסי נוסעים למטוסי תובלה.

מטוס בואינג 737 של אמזון, צילום: שאטרסטוק מטוס בואינג 737 של אמזון | צילום: שאטרסטוק מטוס בואינג 737 של אמזון, צילום: שאטרסטוק

"פירקנו את כל החלקים של המטוס ובנינו אותו מחדש כמטוס תובלה", הגיב לדיווח יוסף מלמד, מנהל חטיבת התעופה בתעשייה האווירית. לדבריו, העובדים אטמו את החלונות, בנו מחדש את תא הטייס והתקינו דלתות גדולות יותר. באמזון מעוניינים להרחיב את צי המטוסים ל-70 מטוסים עד 2021.

צי המטוסים של אמזון נועד לספק לה גמישות לוגיסטית בהעברת ציוד וחבילות בין מרכזיה הרבים. צי המטוסים שלה כולל גם מטוסי בואינג 737-800 קטנים יותר, וכולו מופעל עבורה בידי חברות תובלה אזרחיות כ-ABX, אטלס אייר וסאות'רן אייר.  

לאמזון פעילות נרחבת בתחום האירוספייס: בין השאר, היא מפתחת רחפן משלוחים, מתעתדת לשגר רשת של לווייני תקשורת, ועוד. בפברואר השנה התרסק אחד ממטוסי ה-767 של החברה אל מפרץ טריניטי מול חופי טקסס, ושלושת אנשי צוותו נהרגו. חקירת המקרה טרם נסתיימה, והגורם לתאונה אינו ידוע. יש לציין כי המטוס שהתרסק אינו מתוצרת התעשייה האווירית, ולא עבר בה הסבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות