אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הטעמים IFF הורידה את התחזית השנתית בעקבות שינויי מס צילום: felicianeo

חברת הטעמים IFF הורידה את התחזית השנתית בעקבות שינויי מס

הענקית שרכשה את פרוטרום הישראלית ב-6.4 מיליארד דולר דיווחה על עלייה של 40% מכירות שהסתכמו ב-1.29 מיליארד דולר ופספסו את תחזיות השוק ל-1.31 מיליארד דולר; IFF הורידה את תחזית הרווח לטווח שבין 6.15 ל-6.35 דולר למניה, מול צפי קודם לטווח בין 6.3 ל-6.5 דולר למניה

06.08.2019, 10:02 | חזי שטרנליכט

חברת הטעמים IFF סיכמה את הרבעון השני של 2019, שבו בקושי עמדה בציפיות האנליסטים, והנמיכה את התחזיות לשנה כולה.

כמעט שנה לאחר שהשלימה את רכישת חברת תמציות הטעם והריח הישראלית פרוטרום ב-6.4 מיליארד דולר, דיווחה אמש (ב') IFF על הכנסות של 1.29 מיליארד דולר - נמוכות מעט מהתחזיות בשוק שעמדו על 1.31 מיליארד דולר. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח מתואם של 1.61 דולר למניה - בהתאם לתחזיות. מניית IFF רשמה ירידה של 7.8% עם פתיחת המסחר הבוקר בבורסה בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

המכירות של IFF ברבעון השני עלו ב-40% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והן כוללות את תרומת המכירות של פרוטרום. עם פרסום הדוחות הודיעה החברה על ביצוע חקירה בעקבות טענות שעלו בנוגע לחשדות לתשלומים "לא ראויים" שבוצעו בעבר על ידי פרוטרום באוקראינה וברוסיה.

      

אנדראס פיביג, מנכ"ל ויו"ר IFF, צילום: הילה ספאק אנדראס פיביג, מנכ"ל ויו"ר IFF | צילום: הילה ספאק אנדראס פיביג, מנכ"ל ויו"ר IFF, צילום: הילה ספאק

    

החברה הורידה את תחזית ההכנסות שלה ל-2019 לטווח שבין 5.15 ל-5.25 מיליארד דולר, לעומת התחזית הקודמת לטווח שבין 5.2 עד 5.3 מיליארד דולר. IFF הורידה גם את תחזית הרווח המתואם וצופה כעת שהרווח המתואם השנתי יהיה בטווח שבין 6.15 ל-6.35 דולר למניה, מול צפי קודם לטווח בין 6.3 ל-6.5 דולר למניה.

בשוק צופים ש-IFF תרשום רווח של 6.33 דולר למניה, קרוב לרף העליון של טווח התחזית העדכני של ההנהלה. ההורדה נובעת לדברי המנכ"ל והיו"ר אנדראס פיביג מ"שינוי בשיעור המס האפקטיבי הממוצע על הפחתת נכסים בלתי מוחשיים ושינוי בערך אופציות הניתנות לפדיון שניתנו במסגרת שותפויות".

פיביג אמר בתגובה לדוחות כי החברה עמדה ביעדי הרווחיות שהציבה לעצמה לרבעון השני. "זאת למרות אתגרים בשורת ההכנסות, כפי שצפינו". לדבריו, "באמצעות תוכנית ההתייעלות שלנו לצד רכישות סינרגטיות, השגנו שיפור של 80 נקודות בסיס בשולי הרווח התפעולי המתואם בנטרול הפחתות – צמיחה מואצת לעומת ביצועינו ברבעון הראשון".

פיביג ציין כי התוכנית שביצעה החברה להפחתת עלויות אפשרה חיסכון של 15 מיליון דולר במחצית הראשונה של השנה. "בהתבסס על ביצועינו עד כה והתחזית להמשך השנה, העלנו את היקף החסכונות הצפויים שלנו לשנת 2019 לכ-40 מיליון דולר, מעל להערכה המוקדמת שלנו לחסכונות של 30-35 מיליון דולר". בנוסף, הודיעה החברה כי תעלה את היקף הדיבידנד שהיא מחלקת מדי רבעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות