אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמיר איים בנסיגה - הנציגות באפריקה תקיים הצבעה על שלוש הצעות למכירת אפריקה ישראל צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

שמיר איים בנסיגה - הנציגות באפריקה תקיים הצבעה על שלוש הצעות למכירת אפריקה ישראל

הנציגות כבר קיימה דיון בשלוש ההצעות הקיימות, של שמיר, גד זאבי ויעקב לוקסנבורג, אך בימים האחרונים הביעו גורמים חדשים עניין בהתמודדות, בהם צבי ויליגר ולארי מייזל - המחזיקים יקיימו הצבעה ביום שני והזוכה יזכה בתקופת בלעדיות לגיבוש עסקה

13.08.2019, 15:19 | גולן חזני

נציגות מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל יעמידו להצבעה ביום שני הקרוב את ההצעות של מאיר שמיר ומבטח שמיר, גד זאבי ויעקב לוקסנבורג, בפני מחזיקי האג"ח של החברה. זאת לאחר שהבוקר הבהיר שמיר לנציגויות כי הדחייה של ההצבעות, לאור התעניינות של גופים נוספים ברכישה, איננה מקובלת עליו.  

קראו עוד בכלכליסט

שמיר ונציגו ארז מלצר הודיעו לנציגות כי לא יתכן שהם ניהלו תהליך ארוך וממושך של דיונים מול הנציגות ואחרי שגיבשו הצעה סופית שרק אמורה להגיע להצבעה, ההצבעה נדחית לאור התעניינות של גופים חדשים.

כפי שפורסם השבוע, חברת י.ח. דימרי וצבי ויליגר בחנו והתעניינו בפני המחזיקים בנוגע להגשת הצעה. דימרי שבשליטת יגאל דימרי אף דיווחה לבורסה כי היא בוחנת הגשת הצעה כזו אולם נודע כי היום נסוגה מהעניין לאחר שהבינה כי לא יינתן לה זמן מספיק לבדיקות וכי הנציגות החליטה לקיים את ההצבעות. ההצבעה תהיה אינדיקטיבית (לא מחייבת) ובסיומה יקבל הגוף שיקבל את מרבית התמיכה, תקופת בלעדיות לחתימת עיסקה.

איש העסקים לארי מייזל עשוי להגיש הצעה של הרגע האחרון עם חברת נתנאל גרופ. שלוש ההצעות שיעלו לדיון הוגשו בשבוע שעבר. מדובר במאיר שמיר באמצעות מבטח שמיר (שנחשב כפייבוריט לעיסקה), גד זאבי - חברת היעוץ בייקר טילי,  המעניקה יעוץ לנציגות האג"ח, הגדירה את הצעתו כטובה מעט משל שמיר. וואלם זאבי סובל מפגיעה מסויימת במעמדו מול מחזיקי האג"ח לאור העובדה שלא הצליח להתמודד מול קרן סרצ'לייט על רכישת בזק ולהביא ערבויות מתאימות שהתבקש להצעה שהגיש בה לפני כשלושה חודשים.

באסיפת המחזיקים של אפריקה בשבוע שעבר הציג היועץ הכלכלי של הנציגות, רו"ח איציק עידן מבייקר טילי, ניתוח השוואתי לשלוש הצעות שהוגשו למחזיקים. לפי רו"ח עידן, הצעת מבטח שמיר מוערכת על ידו בשווי של 1.121 מיליארד שקל, מתוך זה תמורות מיידיות של 950 מיליון שקל. את הצעת זאבי העריך רו"ח עידן לפי שווי של 1.134 מיליארד שקל, מתוכה 1 מיליארד שקל בתמורה מיידית. את הצעת לפידות של יעקב לוקסנבורג העריך רו"ח עידן ב-1.123 מיליארד שקל, מתוכה 952 מיליון שקל כתמורה מיידית למחזיקים. מדובר לפי שעה על הצעות דומות למדי, עם יתרון קל בשווי הכלכלי להצעת זאבי.  

מאיר שמיר, צילום: מוטי קמחי מאיר שמיר | צילום: מוטי קמחי מאיר שמיר, צילום: מוטי קמחי

תגיות