אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורן באפט העלה את האחזקה באמזון ב-11% ברבעון השני צילום: בלומברג

וורן באפט העלה את האחזקה באמזון ב-11% ברבעון השני

ברקשייר האת'ווי רכשה מניות נוספות בימים שבהם הגיעו מניות אמזון לרמות שיא; לפי העדכון שהעבירה ל-SEC, בסוף יוני היו בבעלותה 537,300 מניות של אמזון בשווי 1.02 מיליארד דולר; מחיר המניה של ברקשייר עצמה נסחר בשווי הנמוך ב-12% מהשיא שרשמה באוקטובר 2018

15.08.2019, 10:57 | שירות כלכליסט

ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של וורן באפט, חשפה כי במהלך הרבעון השני העלתה את האחזקה שלה באמזון ב-11%.

קראו עוד בכלכליסט

פירוש הדבר כי בברקשייר בחרו להגדיל את ההשקעה בענקית המסחר המקוון בתקופה שבה המניות שלה נסחרו קרוב למחירי שיא.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

לפי ההצהרה שהגישה ברקשייר לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) המפרטת את כלל אחזקות המניות שבידה, בסוף יוני היו בבעלותה 537,300 מניות של אמזון בשווי של 1.02 מיליארד דולר, זאת לעומת 483,300 מניות שהחזיקה בתום הרבעון הראשון.

עם זאת, מחיר המניה של ברקשייר עצמה נסחר בשווי הנמוך ב-12% מהשיא שרשמה באוקטובר. הקונגלומרט מאומהה הוא הבעלים של מעל 90 חברות, ביניהן חברת הרכבות BNSF, חברת ביטוח המכוניות גייקו ורשת הגלידריות דיירי קווין.

מוקדם יותר החודש חשפה החברה כי ברבעון האחרון מכרה יותר מניות משרכשה, מהלך שעלול להצביע על כך שבאפט ומנהלי ההשקעות שלו – טוד קומבס וטד וושחר - מוטרדים מהערכות השווי של המניות.

ההצהרה הנוכחית לא מפרטת מי ביצע איזו השקעה, אך באפט כבר ציין בעבר כי וושלר וקומבס הם שביצעו את ההשקעות הראשוניות באמזון.

המכירה המשמעותית ביותר שבוצעה ברבעון הייתה מכירת האחזקה בשווי 1.7 מיליארד דולר ב-USG, חברה המייצרת קירות גבס שנרכשה באפריל האחרון על ידי Knauf KG הגרמנית. האחזקה של ברקשייר בחברה עמדה על 31% ובוצעה כבר לפני שני עשורים, אך באפט טען כי התאכזב מהמיזוג.

הודות למכירה, ברקשייר סיימה את הרבעון עם עתודות מזומן בגובה שיא של 122.4 מיליארד דולר. החודש השקיעה החברה 10 מיליארד דולר מעתודות המזומן הללו בחברת הנפט אוקסידנטל פטרוליום (Occidental Petroleum), שהשלימה את רכישת היריבה אנדארקו פרוטליום.

עוד עולה מהמסמכים כי עיקר ההשקעות של ברקשייר מרוכזות בסקטור הפיננסיים, וכי היא נותרה בעלת המניות הגדולה ביותר של אמריקן אקספרס, וולס פארגו ובנק אוף אמריקה, וכן היא מחזיקה באחזקה משמעותית בג'יי.פי מורגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות