אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאה חדשה של עובדי גוגל: מתנגדים לשת"פ עם משמר הגבול האמריקאי צילום: איי פי

מחאה חדשה של עובדי גוגל: מתנגדים לשת"פ עם משמר הגבול האמריקאי

ענקית הטכנולוגיה מתכננת להגיש הצעה למכרז שירותי הענן של ה-CBP, רשות המכס והגבול בארה"ב; עובדיה דורשים להימנע מכך, על רקע פגיעה של הרשות בזכויות אדם, והיחס הפוגעני של הממשלה למהגרים

15.08.2019, 11:45 | רפאל קאהאן
קבוצה של עובדי גוגל החלה בקמפיין שמיועד למנוע מהחברה לספק ל-CBP, משמר הגבול והמכס האמריקאי, גישה למערכת מחשוב הענן שלה. העובדים השיקו גם עצומה שהחלה לצבור חתימות של מאות מעובדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים מוחים על המדיניות של ממשל טראמפ בכל הנוגע למהגרים; עיקר קצפם יצא על הכליאה של ילדי מהגרים לא חוקיים, הפרדת משפחות ומספר מקרי מוות של ילדים שהתגלו כאשר אלה היו בהשגחת ה-CBP.

עובדי גוגל מפגינים נגד מדיניות החברה בתחום ההטרדה המינית, צילום: איי פי עובדי גוגל מפגינים נגד מדיניות החברה בתחום ההטרדה המינית | צילום: איי פי עובדי גוגל מפגינים נגד מדיניות החברה בתחום ההטרדה המינית, צילום: איי פי

העובדים התייחסו לכוונת החברה להגיש הצעה למכרז של ה-CBP על אספקת שירותי מחשוב ענן ובינה מלאכותית.

זו לא הפעם הראשונה שעובדי החברה מתמרדים כנגד ההנהלה; בשנה שעברה הם הביאו להפסקת פרויקט שביצעה מול חיל האוויר האמריקאי ונשען על מערכת בינה מלאכותית שיועדה למל''טים. כמו כן, מחו על התוכנית לשוב ולפעול בסין, ואילצו את החברה לשנות את מדיניותה במקרי הטרדה מינית. העובדים סימנו עצמם כגורם כוח משמעותי בגוגל, שמסוגל לכופף את ההנהלה.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות