אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סופטבנק תרכוש בהנפקת WeWork מניות ב-750 מיליון דולר לפחות צילום: אוראל כהן

דיווח: סופטבנק תרכוש בהנפקת WeWork מניות ב-750 מיליון דולר לפחות

לפי וול סטריט ג'ורנל, סכום זה ייצג בסביבות רבע מכל המניות שהחברה מתכוונת להנפיק; מדיווחים שונים עולה כי החברה מתקשה לשכנע משקיעים להצטרף להנפקה ואף הפחיתה את הערכת השווי שלה מ-47 מיליארד דולר לפחות מ-10 מיליארד דולר

14.09.2019, 14:20 | שירות כלכליסט
סופטבנק מתכוונת לנצל את ההנפקה המתוכננת של WeWork על מנת להעלות את אחזקתה בחברה להשכרת חללי משרדים, זאת על אף שהחברה המפסידה מתקשה למשוך משקיעים נוספים להנפקה, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, התאגיד היפני, שמנהל את קרן ויז'ן השווה 100 מיליארד דולר, מתכנן לרכוש מניות של WeWork בשווי 750 מיליון דולר לפחות בהנפקה הציבורית הראשונה (IPO) שלה. סכום זה ייצג בסביבות רבע מכל המניות שהחברה מתכוונת למכור בהנפקה, שבה היא מקווה לגייס 3 מיליארד דולר.

אדם נוימן אדם נוימן אדם נוימן

באמצעות המהלך הזה, סופטבנק תרחיב את ההשקעות שלה בחברה בכ-7%, זאת בהנחה שלא תמכור מניות במקביל. עד כה, סופטבנק השקיעה 10.65 מיליארד דולר ב-WeWork, כך לפי מסמכים שהגישה החברה לקראת ההנפקה.

מסופטבנק ומ-WeWork לא נמסרה תגובה לדיווח.

אתמול (ו') הגישה WeWork מסמכים מתוקנים לרגולטורים, בהם ציינה כי היא משנה את המינהל התאגידי שלה, כולל הפחתה בחצי של זכויות ההצבעה שיקבל המנכ"ל אדם נוימן עבור המניות שברשותו. עוד התחייבה החברה כי מרבית הדירקטורים יהיו עצמאיים.

החברה הפחיתה גם את הערכת השווי המתוכננת שלה לפחות מ-10 מיליארד דולר, זאת בעוד שבסבב גיוס הון שערכה בינואר השיגה הערכת שווי של 47 מיליארד דולר. מדובר בהורדה נוספת בהערכת השווי, לאחר שבתחילת השבוע דובר על הערכה של בין 15-20 מיליארד דולר.

השינויים המדוברים מגיעים לאחר שבשבועות האחרונים דווח כי החברה מתקשה לשכנע משקיעים הצטרף להנפקה בשל חששות בנוגע למודל העסקי שלה, שלא בהכרח יהיה עמיד בתקופות של האטה כלכלית. לפי הדיווחים, סופטבנק אף ניסתה להפעיל על החברה לחץ לדחות את ההנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות