אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסיקה בארה"ב: טסלה איימה על עובדים שרצו להתאגד והפרה חוק צילום: רויטרס

פסיקה בארה"ב: טסלה איימה על עובדים שרצו להתאגד והפרה חוק

בית המשפט בקליפורניה פסק כי יצרנית הרכב החשמלית הפרה את חוקי העבודה ועליה לכנס את העובדים בנוכחות המנכ"ל מאסק ולהסביר להם את זכויותיהם; אחת ההפרות היא ציוץ של מאסק בטוויטר ממנו משתמע כי העובדים מסכנים את האופציות שלהם במניות החברה אם יתאגדו

29.09.2019, 22:45 | שירות כלכליסט

יצרנית הרכב החשמלי טסלה הפרה את חוקי העבודה לאחר שאיימה על עובדים שניסו להתאגד, כך קבע שלשום (ו') בית המשפט בקליפורניה. עתה על החברה לכנס את העובדים ולהסביר להם את זכויותיהם, וזאת בנוכחות המנכ"ל אלון מאסק.

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט קבע כי החברה הפרה את חוקי העבודה מספר רב של פעמים בשנים 2017 ו-2018. בין ההפרות ניתן לציין ציוץ של מאסק בטוויטר במאי שעבר ובו כתב: "שום דבר אינו מונע מעובדי מפעל הרכב של טסלה להצביע בעד התאגדות. הם יכולים לעשות זאת מחר אם הם רוצים. אבל למה לשלם מסי ועד ולוותר על אופציות לחינם?". לפי בית המשפט, מדובר באיום על העובדים לפיו הם עלולים לאבד את האופציות במניות החברה אם יצביעו בעד התאגדות.

 , צילום: AP צילום: AP  , צילום: AP

עוד נקבע כי החברה הפרה את החוק לאחר שאסרה על העובדים לחלק עלונים לאחר שעות העבודה בחניון במפעל החברה בפרימונט שבקליפורניה; הודיעה להם שיהיה זה חסר טעם להצביע בעד התאגדות; וחקרה אותם ביחס לכוונה זו.

רשת CNN מדווחת כי בית המשפט קבע כי על טסלה לחדול לחלוטין מהתנהלות זאת ואף להשיב לעבודה ולפצות עובד שפוטר בניגוד לחוק לאחר שהיה מעורב בפעילות זו. בפגישה המיועדת, עליה להודיע לעובדים כי הפרה את החוק.

טסלה לא הגיבה על הדברים ולא ברור אם תערער בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות