אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד לפני האיסור הרשמי: ענקית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול מפסיקה למכור טעמי פירות צילום: גטי

עוד לפני האיסור הרשמי: ענקית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול מפסיקה למכור טעמי פירות

ברקע, מחלת הריאות הקטלנית כתוצאה מאידוי שהרגה עד כה 33 בני אדם בארה"ב והודעת ממשל טראמפ על כוונתו לאסור מכירת סיגריות אלקטרוניות בטעמים עד בחינת ה-FDA

17.10.2019, 20:52 | שירות כלכליסט

חברת ג'ול הודיעה היום (ה') שהחליטה להשעות לאלתר את מכירת הסיגריות האלקטרוניות שלה בטעמי פירות, לקראת הכניסה לתוקף של מדיניות ממשל טראמפ להוצאת כל הסיגריות מהסוג הזה מהשוק. כך לפי CNBC.  

קראו עוד בכלכליסט

ג'ול הפסיקה בשנה שעברה למכור את הסיגריות בטעמים שלה בחנויות על רקע הלחץ מצד מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA). לאור ההחלטה אשתקד, הצרכנים יכלו להשיג את טעמי הקרם, המנגו, הפירות והמלפפון רק בחנות המקוונת של החברה, שהגישה אליה מוגבלת מבחינת גיל.

סיגריות אלקטרוניות בטעמים של ג סיגריות אלקטרוניות בטעמים של ג'ול | צילום: גטי סיגריות אלקטרוניות בטעמים של ג

פקידים בממשל טראמפ אמרו שבכוונתו להביא להסרת טעמי המנטה והמנתול, ולהשאיר בשוק רק את הסיגריות בטעם טבק. ג'ול תמשיך למכור את רפידות הניקוטין בטעמי מנתול ומנטה. "אנו ממשיכים לעדכן את המדיניות ושיטת העבודה שלנו לקראת הנחיות הטעם החדשות של ה-FDA, וטרם קיבלנו החלטות סופיות", כך אמר דובר ג'ול אוסטין פינן. "אנו נמנעים מלהפעיל לוביזם בנושא טיוטת הנחיות הטעם, ונתמוך ונעמוד בכל מדיניות סופית כאשר זו תיכנס לתוקף".

על רקע מגפת האידוי (ווייפינג) שפושה בקרב בני נוער והתפרצות מחלת ריאות קטלנית שקשורה לכך, ממשל טראמפ הודיע בחודש שעבר שהוא מתכונן להסרת כל הסיגריות האלקטרוניות בטעמים מהשוק עד שה-FDA יבחן ויאשר אותן. פקידי ממשל אמרו אז שהנחיות החדשות יפורסמו בתוך מספר שבועות, אך הם טרם פרסמו תוכנית כלשהי.

מגפת האידוי: מספר המתים עלה ל-33

מספר מקרי המוות כתוצאה ממחלת האידוי המסתורית ממשיך לעלות. המרז למניעת ובקרת מחלות בארה"ב (CDC) מסר כי עד כה 33 בני אדם מתו -1,479 בני אדם חלו כתוצאה משימוש במוצרי עישון אלקטרוניים. מדובר בעלייה לעומת הדיווח האחרון של 26 מקרי מוות ו-1,279 חולים, שמעיד על כך שהגורמים הרשמיים האמונים על חקירת המחלה לא מתקרבים לפריצת דרך בטיפול בה, מאז היא הוגדרה כאיום לציבור בחודש יולי.

"זה מסובך וקשה מאוד. זה קטלני ומחצית מהמקרים זקוקים לטיפול נמרץ", אמרה אן שצ'ט (Schuchat), סגנית המנהל של המרכז למניעת ובקרת מחלות בבית המחוקקים בשימוע שנערך ביום רביעי. רוב החולים דיווחו כי אידו THC (החומר הפיסיכואקטיבי בקנאביס), אם כי גורמי הבריאות טרם זיהו בוודאות מהו החומר שגורם למחלה. שצ'ט אמרה בשימוע שהחקירה מורכבת מאוד, משום שהיא מסתמכת בעיקר על ראיונות של חולים ובחינת מוצרים. צילומי מסמכים והודעות פקס מאיטים את מאמצי הרשויות הפדרליות, לדבריה.

 

במרכז מפצירים בכל מי שמאדה לדבר עם הרופא שלו, בייחוד אם הוא חווים תסמיני חולי כלשהם, כמו קוצר נשימה, בחילה או הקאות. הידיעה אם חולה מאדה ובאיזה מכשיר וחומר הוא משתמש היא חיונית לאבחון רפואי מדויק. ה-CDC הזהיר רופאים כי אנשים המפתחים מחלת אידוי (שאותה הם מכנים EVALI) עלולים להיות בסיכון לפתח סיבוכים של שפעת או מחלות נשימה אחרות המסתבכות במהלך החורף. שצ'ט מסרה כי המרכז לבקרה ומניעת מחלות צופה שהמגפה תמשיך להתפשט ושעוד מקרים ידווחו מדי יום.  

משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג'ול | צילום: טי.אן.אס משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
די עם הבולשיט שלכם
בזכות האיוד אני כבר לא מעשנת קרוב לשנה הוצאת הטעמים היא למנוע מצעירים להשתמש במוצרי ג'ול (שיש בו ניקוטין על מנת להוות תחליף לסיגריה, ניקוטין אינו ממולץ לבני נוער).לא כי איוד זה מסוכן אתם מערפלים את המידע שהחומרים בו אנשים השתמשו הם חומרים חיצוניים שאנשים שמו,בתוך סיגריות אלקטרוניות, בג'ול אי אפשר כי הקפסולות סגורות ולא מיועדות לפתיחה. אז מי שפותח את הקפסולות ואשמתו בידו בלבד אז אני לא מבינה למה את עושים קשר ישר בין הדברים האלה לחברת ג'ול. 6 מילון אנשים מתים בעולמעישון כל שנה, אולי תתמקדו בזה
מעשנת לשעבר בזכות האיוד  |  20.10.19
לכל התגובות