אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון אנד ג'ונסון מסתבכת: ה-FDA מצא אסבסט בטלק של החברה לתינוקות צילום: רויטרס

ג'ונסון אנד ג'ונסון מסתבכת: ה-FDA מצא אסבסט בטלק של החברה לתינוקות

החברה ביצעה ריקול ל-33 אלף בקבוקי טלק, לאחר שנמצאה כמות קטנה של אסבסט בבקבוק בודד. הגילוי עלול לסבך את החברה במאבקה מול אלפי תובעים בפרשת הטלק המסרטן. היא מתעקשת כי לא גילתה עקבות אסבסט בבדיקות שביצעה לאורך 40 שנים

18.10.2019, 21:24 | שירות כלכליסט

חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון  אישרה היום (ו') כי ביצעה ריקול ל-33 אלף בקבוקים של טלק לתינוקות. זאת, לאחר שמינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) מצא כמות קטנה של אסבסט בבקבוק בודד - גילוי שעשוי לתדלק את החששות הקיימים לגבי בטיחות המוצר המפורסם.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית הפארמה וההיגיינה מסרה כי ביצעה לבקבוקים ריקול כדי לנקוט במשנה זהירות, על אף הרמות הנמוכות של אסבסט שדווח כי נמצאו במוצר על ידי ה-FDA. הריקול מגיע בתקופה רגישה במיוחד עבור ג'ונסון אנד ג'ונסון, שנאבקת באלפי תביעות שהוגשו נגדה בפרשת הטלק המסרטן, בפרשת האופיואידים וביחס למוצרים אחרים של החברה. לאחר הדיווח, יורדת מניית החברה ב-6% בוול סטריט. 

בקבוקי טלק של ג בקבוקי טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון. החברה טוענת באופן עקבי שלא ידעה על הימצאות אסבסט בטלק | צילום: רויטרס בקבוקי טלק של ג

הדיווח על מציאת אסבסט בבקבוק טלק המיועד לתינוקות עלולה לסבך את קו ההגנה של ג'ונסון אנד ג'ונסון בפרשת הטלק המסרטן, מפני שהחברה טוענת כי לא גילתה עקבות על אסבסט במהלך עשרות שנים של ביצוע בדיקות בנושא. "הריקול הוא בשורה רעה למוניטין של ג'ונסון אנד ג'ונסון. היא עשויה לחזק את טענת התובעים בתביעות הטלק נגד החברה", אמרו אנליסטים של וולס פארגו

ג'ונסון & ג'ונסון מתמודדת נכון להיום עם תביעות מצד יותר מ-15 אלף תובעים בארה"ב הטוענים כי שימוש בטלק של החברה ובמוצרים אחרים שלה המכילים טלק גרם להם לסוגים שונים של סרטן, בין היתר לסרטן השחלות ולסרטן נדיר המכונה מזותליומה. בחלק מהתביעות נטען כי אסבסט שנמצא במוצרי הטלק תרם לסרטן כיוון שהחומר ידוע כמסרטן.

החברה טוענת כי בדיקות רבות שביצעה בארבעים השנים האחרונות לא העידו על הימצאות אסבסט באבקת הטלק שלה לתינוקות. לטענת החברה ,הבדיקות הוכיח כי מוצרי הטלק שלה הינם בטוחים ואינם גורמים לסרטן. ג'ונסון & ג'ונסון זכתה עד כה בכמה תיקים במסגרת הפרשה, אך הפסידה גם בכמה מקרים שבהם נדרשה לשלם סכומים גבוהים של כסף לתובעים.

לפני חודשיים פתחו הרשויות בארה"ב בחקירה פלילית בחשד שג'ונסון אנד ג'ונסון הסתירה מהציבור את הסיכון לחלות בסרטן כתוצאה משימוש באבקת הטלק שלה.

תגיות