אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאטקום האריכה חוזה: תספק תקשורת לוויינית בקונגו ב-28 מיליון דולר צילום: ענבל מרמרי

סאטקום האריכה חוזה: תספק תקשורת לוויינית בקונגו ב-28 מיליון דולר

החברה האחרונה מקבוצת יורוקום שעוד לא נמכרה על ידי הבנקים הנושים האריכה לעוד שלוש שנים את החוזה עם וודאקום הבינלאומית בקונגו; חברה בת של סאטקום תספק לוודאקום קיבולת לוויינית ושירותי תקשורת נוספים

22.10.2019, 13:21 | גולן חזני
סאטקום מערכות חידשה חוזה בקונגו: החברה האחרונה מקבוצת יורוקום שלא נמכרה עדיין ע"י הבנקים הנושים של החברה שהיתה בשליטת שאול אלוביץ', חתמה על חוזה להארכת הסכם רב שנתי מול וודאקום (Vodacom) הבינלאומית בקונגו. כך הודיעה היום (ג') החברה שבניהול דן זצ'יק למשקיעיה. מדובר בחוזה המשך לשלוש שנים, לחוזה המקורי שהחל ב-2016.

קראו עוד בכלכליסט

את ההסכם חתמה גילת טלקום שמצויה בבעלות מלאה של סאטקום, ומספקת פתרונות תקשורת מבוססי תקשורת לוויינית. גילת טלקום תספק לוודאקום קיבולת לוויינית ושירותי תקשורת נוספים בהיקף של 27.7 מיליון דולר. ההסכם כולל הכנסה חד פעמית של 600 אלף דולר לגילת טלקום עבור מכירת הציוד לוודאקום.

דן זיצ דן זיצ'ק, מנכ"ל סאטקום מערכות | צילום: ענבל מרמרי דן זיצ

בשנה שעברה לא הבשילה מכירה של השליטה (60%) בסאטקום לקבוצת תקשורת באפריקה, והבנקים הנושים של יורוקום - הפועלים, דיסקונט והבינלאומי - מאפשרים לחברה להמשיך לפעול תחת ההנהלה הנוכחית בנסיון לשפר את ביצועיה.

החברה פעילה בעיקר בשירות תקשורת נתונים ובמחצית הראשונה של 2019 הציגה רווח תפעולי של 300 אלף דולר והכנסות של 27.4 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 2 מיליון דולר והכנסות של 22 מיליון במחצית המקבילה ב-2018. החברה נסחרת בבורסת תל אביב בשווי 40 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות