אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופקו תנפיק 50 מיליון מניות תמורת 75 מיליון דולר

אופקו תנפיק 50 מיליון מניות תמורת 75 מיליון דולר

החברה מייעדת את הכסף שתגייס בהנפקה למימון מחקר, פיתוח ומסחור של מוצרי תרופות ואבחון, ועבור רכישות ומטרות כלליות אחרות

27.10.2019, 00:16 | צלי גרינברג

חברת אופקו הלת' (OPKO Health), המשקיעה בחברות מחקר ופיתוח בתחומי הביו-פארמה והדיאגנוסטיקה ונסחרת כדואלית בבורסות תל אביב ונאסד"ק לפי שווי של 886 מיליון דולר, דיווחה הערב (שבת) כי בכוונתה להנפיק 50 מיליון מניות חדשות תמורת כ-75 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתוספת של כ-8.2% למניותיה (לאחר ההנפקה), כאשר מחיר מניה יעמוד על 1.5 דולר למניה בהנפקה המתוכננת ליום שלישי השבוע, המהווה הנחה של 21% ממחיר המניה בדיווח האחרון של החברה ל-SEC (רשות ניירות ערך האמריקנית) לפני כמה ימים. מאז ירדה המניה ונסחרה בפעם האחרונה אתמול במחיר של 1.44 דולר למניה.

פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: בלומברג פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו | צילום: בלומברג פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו, צילום: בלומברג

החברה גם ה

עניקה לחתמים אופציה לרכישת עד 7.5 מיליון מניות נוספות על 50 מיליון המניות שתנפיק, במחיר זהה למחיר ההנפקה, אך בניכוי הנחות חיתום ועמלות. החברה מציינת, כי בכוונתה להשתמש בבכסף שתגייס למימון מחקר, פיתוח, ומסחור של מוצרי התרופות והאבחון שלה, כמו גם לטובת רכישות ומטרות כלליות אחרות של החברה.

החברה מעריכה כי אם ההנפקה תצלח היא תגייס 70.3 מיליון דולר נטו מההנפקה, ו-80.9 מיליון דולר נטו אם גם החתמים ישתתפו וירכשו את המניות הנוספות.

החברה ציינה בתוספת שהגישה לSEC-, כי נכון ל-30 בספטמבר 2019 כ-85.9 מיליון ממניותיה, המהווים כ-13.9% מהון מניות החברה, הוחזקו על ידי שורטיסטים. וכי מבחינה היסטורית, המניה חוותה פוזיציית 'שורט' משמעותית.

לפני חמישה ימים הודיעה החברה כי ניסוי שלב 3 שערכה יחד עם ענקית התרופות 'פייזר' בתרופה מתחום הורמון הגדילה המיועדת לילדים ונקראת 'סומטרגון'. פיליפ פרוסט, יו"ר ומנכ"ל אופקו, מסר אז, כי "סומטרוגון הוא ישות מולקולרית חדשה המשלבת טכנולוגיה קניינית של החברה לטווח ארוך. אנו מאמינים כי סומטרוגון מייצגת התקדמות משמעותית בטיפול בילדים הסובלים מ- GHD (מחסור בהורמון גדילה) בהשוואה לסטנדרט הנוכחי".

החברה הכניסה 448.8 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019, המהווים ירידה של כ-13.4% לעומת הכנסותיה במחצית הראשונה של 2018 שעמדו אז על 518.59 מיליון דולר. החברה הציגה במחצית הראשונה הפסד של 140.5 מיליון דולר או 0.24 דולר למניה, שהעמיק את ההפסד שהציגה במחצית הראשונה של 2018 שעמד על 49.3 מיליון דולר או 0.09 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות