אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטרנט זהב בדרך לנציגות האג"ח של סטארווד צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל אינטרנט זהב בדרך לנציגות האג"ח של סטארווד

המוסדיים צפויים להציע למנות את דורון תורג'מן לנציגות מחזיקי האג"ח; אתמול הכניסה מעלות את סטארווד לרשימת מעקב עם השלכות שליליות

03.12.2019, 07:34 | גולן חזני ואורי גלאור

דורון תורג'מן, המנכ"ל היוצא של אינטרנט זהב בדרך להצטרף לנציגות האג"ח של חברת הנדל"ן המניב סטארווד, שגייסה אג"ח ב־910 מיליון שקל בבורסת תל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי הגופים המוסדיים צפויים להציע למנות את תורג'מן כנציג מטעם נציגות האג"ח, שצפויה לקום בקרוב על מנת להתנהל מול החברה.

קראו עוד בכלכליסט

תורג'מן, שניהל את החברות הציבוריות בפירמידת יורוקום, שהיתה בשליטת שאול אלוביץ', עמד בצד השני של המתרס כמנכ"ל אינטרנט זהב בהתנהלות מול מחזיקי האג"ח בהסדר החוב של החברה. בסיומו של ההסדר רכשו קרן סרצ'לייט ודוד פורר את השליטה בבזק באמצעות רכישת החברה־הבת של אינטרנט זהב – בי־קום. למרות שיכלו הצדדים לרכוש את השליטה בבזק באמצעות ביצוע הסדר בבי־קום לבדה, בחרו סרצ'לייט ופורר לבצע הסדר משותף לשתי החברות.

דורון תורג דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב | צילום: עמית שעל דורון תורג

כמו כן, בשבועות האחרונים מונה תורג'מן ליו"ר פעיל בחברת הביומד XTL, שבשליטת אלכס רבינוביץ', בעל השליטה בחברת הקנאביס אינטרקיור. בנוסף, מונה תורג'מן לדח"צ באלון רבוע כחול שבשליטת מוטי בן־משה.

נציגות האג"ח של סטארווד מתגבשת בימים אלו על רקע מצבה הבעייתי של החברה, שבא לידי ביטוי גם בכך שאתמול הכניסה אותה חברת הדירוג S&P מעלות לרשימת מעקב (Creditwatch) עם השלכות שליליות. עם זאת, הדירוג נשאר על כנו: סדרה א' של החברה מדורגת ברמה של +ilBBB ודירוג המנפיק נותר על רמה של ־ilA.

במעלות מציינים כי ב־20 בנובמבר דיווחה סטארווד שהבנק שהעניק לה הלוואה מהותית לנכס סאות'לייק שבבעלותה, הטיל מגבלות על העברת עודפים מהתזרים הפנוי של הנכס בעקבות אי עמידה בקובננט בסוף המחצית הראשונה של השנה. לפי מעלות, נכון לסוף הרבעון השלישי, עומדת החברה בקובננט, אך אין ביכולתה של חברת הדירוג להעריך אם היא תעמוד בו בסוף השנה. עוד ציינו במעלות כי עקב חוסר הנגישות של החברה לשוק ההון הישראלי ואי הוודאות באשר ליכולת העמידה שלה לאורך זמן בקובננטים של ההלוואה, קיימות השלכות אפשריות על מצב הנזילות של החברה. בנוסף, מציינת חברת הדירוג כי ישנה אי בהירות בנוגע להשלכות של פניית נאמן איגרות החוב לבית המשפט, שבין היתר, ביקש לבחון מחדש הערכות שווי לנכס המדובר.

איגרת החוב של סטארווד ירדה אתמול ב־2.3% והיא נסחרת בתשואת זבל של 56.4%, במח"מ של 2.5 שנים ולפי מחיר של 35 אגורות. לדברי נדב ברקוביץ', אנליסט הנדל"ן של אי.בי.אי ברוקראז', ״אין ספק שמדובר באירוע שלילי עבור החברה, אולם זה לא הפתיע את המשקיעים. איגרות החוב כבר נסחרות ב־35 אגורות וההתנהלות מול החברה היא דרך בתי משפט. בנוסף, במצגת שפרסמה סטארווד במאי, ראו המשקיעים שהחברה נמצאת קרוב להתניה הפיננסית״.

את הרבעון השלישי סיכמה סטארווד בירידה של 6.6% ב־NOI שעמד על 23.6 מיליון דולר. בתשעת החודשים הראשונים של השנה סטארווד הציגה החברה ירידה של 8.6% ב־NOI, שעמד על 73.9 מיליון דולר. ה־FFO ברבעון ירד ב־24% ל־5.5 מיליון דולר, כתוצאה מירידה של 1.7 מיליון דולר ב־NOI ועלייה של 900 אלף דולר בהוצאות הנהלה וכלליות, שקוזזו חלקית בירידה של 300 אלף דולר בהוצאות המימון. בתשעת החודשים הראשונים של השנה צנח ה־FFO ב־40% והסתכם ב־21.2 מיליון דולר, וזאת כתוצאה מירידה של 7 מיליון דולר ב־NOI, עלייה של 2.2 מיליון דולר בהוצאות הנהלה וכלליות ועלייה של 2.1 מיליון דולר בהוצאות המימון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות