אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הפחית את עונשו של דוד גודובסקי - ממורשעי פרשת ישראל ביתנו צילום: יריב כץ

ביהמ"ש הפחית את עונשו של דוד גודובסקי - ממורשעי פרשת ישראל ביתנו

העליון קיבל את ערעורו של פעיל המפלגה, יד ימינה של סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, והפחית את עונשו לשש שנות מאסר. במסגרת הסדר טיעון הורשע גודובסקי בארבעה סעיפים של קבלת שוחד, שלוש עבירות של הלבנת הון ושתי בקשות שוחד

09.12.2019, 11:35 | יעל פרידסון, ynet

בית המשפט העליון קיבל את ערעורו של פעיל מפלגת ישראל ביתנו דוד (דאוד) גודובסקי, יד ימינה של סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, והפחית את העונש שלו לשש שנות מאסר.

קראו עוד בכלכליסט

דוד גודובסקי, צילום: עמית שעל דוד גודובסקי | צילום: עמית שעל דוד גודובסקי, צילום: עמית שעל

במסגרת הסדר טיעון הורשע גודובסקי בארבעה סעיפים של קבלת שוחד, שלוש עבירות של הלבנת הון ושתי בקשות שוחד. מהאישום הוסרו סעיפים אחרים, בהם סחיטה באיומים, קשירת קשר לפשע, עבירות מס ועוד. ביוני 2016 בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על גודובסקי שבע שנות מאסר.

 

תגובת עוה"ד המייצגים את גודובסקי, אורי קורב ואסף בנמלך: "אנו שמחים שבית המשפט קיבל את הערעור והפחית בעונשו של גודובסקי. בית המשפט מתח ביקורת קשה על התנהלות התביעה שלא העבירה חומרי חקירה להגנה והפרה את הסכם הטיעון עליו חתמה בכך שחרגה מהעובדות המוסכמות. קביעת שופט המיעוט ולפיה

'ישמש מקרה זה אפוא תמרור אזהרה לרשויות התביעה, למען יקפידו הקפדה יתירה על קיום החובה החקוקה' צריכה להדהד. גם דעת הרוב קבעה כי 'יש להצר על התנהלותה של המשיבה בעניין זה. מדובר במחדל חמור מצידן של רשויות התביעה'.

"אנו סבורים שדעת המיעוט המנומקת היא הנכונה בנסיבות העניין והיה מקום לבטל את הכרעת הדין ולהחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי. וכך גם צדקה דעת במיעוט של כבוד השופט אלרון ביחס למידת ההתערבות בעונש. גודובסקי לא נטל אגורה לכיסו, הודה במעשיו והביע עליהם חרטה מלאה. בנסיבות אלה הטלת עונש של שש שנות מאסר חורגת לחלוטין מרמת הענישה הנוהגת ואף מזו הראויה. בית המשפט לא נתן משקל ראוי הן להודאה והן להתנהלות הנפסדת של התביעה. גזר הדין מעביר מסר לנאשמים ולפיו הודאה בבית משפט פשוט אינה משתלמת. בכל הכבוד, זהו מסר שגוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות