אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת ישראל ביתנו: 9 חודשי עבודות שירות למנכ"ל עזרא העולמית, דניאל אלינסון צילום: עמית שעל

פרשת ישראל ביתנו: 9 חודשי עבודות שירות למנכ"ל עזרא העולמית, דניאל אלינסון

אלינסון הורשע בכך שמימן עבור קירשנבאום טיסות, שהיה בבתי מלון וכי העסיק את בנה. זאת, תמורת תקציבים לעמותות אותן ניהל מהכספים הקואליציוניים של המפלגה

08.04.2019, 10:27 | גלעד מורג, ynet

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר תשעה חודשי מאסר שירוצו במסגרת עבודות שירות על דניאל אלינסון, מנכ"ל תנועת עזרא העולמית, שהורשע במתן שוחד לסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום.

קראו עוד בכלכליסט

אלינסון הורשע, במסגרת פרשת ישראל ביתנו, בכך שמימן עבור קירשנבאום טיסות, שהיה בבתי מלון וכי העסיק את בנה. זאת, תמורת תקציבים לעמותות אותן ניהל מהכספים הקואליציוניים של המפלגה.

בנובמבר 2018 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את אלינסון, מנכ"ל עמותת עזרא העולמית ונשיא עמותת עזרא ארה''ב לשעבר, במתן שוחד במקרים רבים לסגנית שר הפנים לשעבר ומזכ"לית מפלגת ישראל ביתנו לשעבר פאינה קירשנבאום. בית המשפט זיכה את אלינסון מעבירת הלבנת הון.

דניאל אלינסון מנכ"ל עמותת עזרא העולמית , צילום: עמית שעל דניאל אלינסון מנכ"ל עמותת עזרא העולמית | צילום: עמית שעל דניאל אלינסון מנכ"ל עמותת עזרא העולמית , צילום: עמית שעל

אלינסון הורשע במיוחס לו לאחר שנהג לממן לקירשנבאום ולבני משפחתה טיסות בעשרות אלפי דולרים, רכש לה מכשירי חשמל ומצלמות באלפי שקלים ואף העסיק את בנה. את כל זה הוא עשה תמורת קבלת תקציבים של מפלגת ישראל ביתנו עבור העמותה שעמד בראשה.

השופט צבי גורפינקל כתב בהכרעת הדין כי "בכתב האישום מפורטות שמונה נסיעות לחו"ל של קירשנבאום ו/או בני משפחתה. אין מדובר בתשלום לגיטימי על טיסות לגיוס תרומות אלא מימון של הנאשם את הוצאותיה הפרטיות של קירשנבאום ומשפחתה. מחקירתו החמישית בחר הנאשם בזכות השתיקה לאחר שהמשטרה הצליחה לשחזר טבלה שמחק ממחשבו ומפרטת את טובת ההנאה שנתן לקירשנבאום".

השופט הוסיף: "הוא נחקר במשך שלושה חודשים, לא גילה את קיומה של הטבלה והסתיר מהמשטרה את מחיקת החומר - המחיקה מעידה כמאה עדים כי ידע כי המעשה שביצע הוא פלילי. לא ניתן לקבל את הטענה כאילו בתה נסעה בתור עוזרת שלה לחו"ל. ברור כי מדובר בנסיעה פרטית, לכן זה מהווה תשלום שוחד. אלו נסיעות שקירשנבאום קבעה, דיווחה לנאשם והוא ששילם".

גורפינקל ציין עוד כי אלינסון רכש עבור סגנית השר לשעבר טאבלט, מצלמה וטלפונים בשווי כולל של אלפי דולרים. לדבריו, "הטענה כאילו המוצרים היו עבור קידום פעילות העמותה היא פגיעה באינטליגנציה. מדובר במימון מוצרים בשווי יקר שדינו כשוחד. העסקתו של בנה בעמותה הוא פרויקט שהומצא אך ורק כדי לשלם לו שכר - דבר המהווה שוחד".

התובע בתיק, ד"ר עו"ד מאור אבן-חן מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אמר: "בית המשפט הרשיע את הנאשם בכל עבירות השוחד שיוחסו לו בכתב האישום. הוא קבע כי מימון סקר עבור המפלגה, המתנות, כל אלו מהווים עבירת שוחד ונקבע שמדובר בעבירת שוחד. אין זה משנה אם מדובר במזומן או טובות הנאה הניתנות לעובד הציבור". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות