אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאנדקס זימנה לשימוע את מנכ"ל יאנגו ישראל יניב אלפי צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

יאנדקס זימנה לשימוע את מנכ"ל יאנגו ישראל יניב אלפי

בחברה הרוסית לא מרוצים מחוסר ההצלחה להעמיד תחרות לגט. התפקיד הוצע לאמרי גלאי, מנכ"ל הסניף הישראלי של וולט, אך הוא סירב להצעה

18.12.2019, 19:47 | אודי עציון

שנה אחרי שהחלה להפעיל בישראל את אפליקציית הזמנת שירותי המוניות שלה, יאנדקס הרוסית שוקלת להחליף את מנכ"ל יאנגו ישראל, יניב אלפי - וזימנה אותו לשימוע.

ל"כלכליסט" נודע כי משלחת של יאנדקס הגיעה לאחרונה ממוסקבה כדי לבחון את פעילות הסניף הישראלי, שהחל לפעול לפני שנה, במטרה להתחרות באפליקציית גט.

קראו עוד בכלכליסט

ביאנדקס לא היו מרוצים מהתנהלות הסניף הישראלי תחת אלפי. בין היתר, לא היו שבעי רצון שם מהחקירה שנפתחה נגד החברה בישראל על ידי משרד התחבורה (בחשד לעבירות של אי־הפעלת מונה וגביית מחיר מוסכם מראש) ומחוסר ההצלחה של החברה בארץ להעמיד תחרות לגט.

למרות השקעות גדולות בגיוס נהגים ובהטבות למשיכת נוסעים, בדמות קופוני הנחה משמעותיים לנסיעות הראשונות שלהם עם החברה, יאנגו נותרה הרחק מאחורי האפליקציה הישראלית.

לפי ההערכות שולטת גט ביותר מ-80% משוק הזמנת הנסיעות באמצעות אפליקציה, שבו פועלת גם RAXI. לפי ההערכות בשוק מספר הנהגים שעובדים עם יאנגו עומד על אלפים בודדים, לעומת כ־10,000 נהגים בגט. לאחרונה השיקה יאנגו פעילות של נסיעות עסקיות, במטרה להתחרות בפעילות של גט בתחום.

יניב אלפי, מנכ"ל יאנגו ישראל, צילום: יאיר שגיא יניב אלפי, מנכ"ל יאנגו ישראל | צילום: יאיר שגיא יניב אלפי, מנכ"ל יאנגו ישראל, צילום: יאיר שגיא

כפי שנחשף בכלכליסט, יאנגו גם הביאה לכך שמשרד התחבורה פתח בחקירה נגד החברה ונגד נהגיה, בחשד שהפרו את תקנות התעבורה. זאת, באמצעות השקת שירות הקובע מראש את מחיר הנסיעה, תוך חישוב השפעת הפקקים על משך הנסיעה הצפוי, במקום לעשות שימוש במונה מחיר הנסיעה שבמונית, שתקנות התעבורה מחייבות את הנהג להפעיל בכל נסיעה ללקוח פרטי.

לאחרונה החלה יאנגו גם להעלות את מחיר הנסיעה בשעות העומס, ללא קשר למחיר המונה באותה עת, מעשה שגם את חוקיותו בודק משרד התחבורה, שכבר זימן נהגים של גט לחקירה. לפי החוק יש תעריף 1 לנסיעה משעה 5:30 בבוקר עד 21:00, ותעריף 2 משעה 21:01 ועד 05:29 בבוקר, ובמשך כל שעות היממה בשבתות וחגים. תעריף 2 גבוה ב־25% מתעריף 1.

אנשי יאנדקס מנהלים שיחות עם כמה מועמדים להחלפת יאנגו. בין המועמדים הפוטנציאלים שקיבלו הצעה לכהן כמנכ"ל פעילות יאנגו בישראל היה מנכ"ל הסניף הישראלי של חברת משלוחי האוכל וולט,  אמרי גלאי , שסירב להצעה.

מיאנגו נמסר: "לא מגיבים לשמועות".

יניב אלפי מסר "לא ידוע לי על החלפתי".

תגיות