אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעים ונושאי משרה בקנביט השקיעו 26.4 מיליון שקל כדי להשלים את רכישת תיקון עולם צילום: אוראל כהן

משקיעים ונושאי משרה בקנביט השקיעו 26.4 מיליון שקל כדי להשלים את רכישת תיקון עולם

מחצית מהסכום הגיע מחברי דירקטוריון החברה וקבוצת המשקיעים שהשתלטה עליה; קנביט שילמה 10 מיליון דולר מתוך כלל התמורה של 23.5 מיליון דולר, מועד השלמת העסקה הוא ב-25 בדצמבר

22.12.2019, 15:00 | צלי גרינברג
חברת הקנאביס הרפואי קנביט דיווחה היום (א') שקיבלה השקעה של 26.4 מיליון שקל ממשקיעי החברה ונושאי משרה בה, לטובת השלמת הרכישה של תיקון עולם. מועד השלמת העסקה הסופי הוא ביום רביעי הקרוב, 25 בדצמבר 2019.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודש דיווחה קנביט על החתימה לרכישת מגדלת הקנאביס הוותיקה תיקון עולם. קנביט שילמה 10 מיליון דולר במעמד החתימה, מתוך כלל התמורה שעומדת על 23.5 מיליון דולר לרכישת פעילות תיקון עולם בישראל, פולין וצרפת.

יפעת קריב, מנכ"לית קנביט, צילום: דוברות מפלגת יש עתיד יפעת קריב, מנכ"לית קנביט | צילום: דוברות מפלגת יש עתיד יפעת קריב, מנכ"לית קנביט, צילום: דוברות מפלגת יש עתיד

יפעת קריב, מנכ"לית קנביט, אמרה לכלכליסט כי "קנביט ממשיכה להוכיח נחישות וביצוע התחייבויותיה כלפי המשקיעים. עושים ככל האפשר כדי לזרז את תהליך הרכישה, כך שמוצרי תיקון עולם יחזרו לשוק מוקדם ככל האפשר לטובת המטופלים שזקוקים להם".

כמחצית מסכום הגיוס הגיע מדירקטוריון החברה. היו"ר איתן בן אליהו השקיע 3.6 מיליון שקל, ירון נאור השקיע 3.4 מיליון שקל, דניאל בירנבאום השקיע 3.2 מיליון שקל, וברק רוזן ואסי טוכמאייר השקיעו יחד 3 מיליון שקל.

נאור הפך לבעל השליטה, לאחר שרוזן העניק לו הלוואה בגובה 12.15 מיליון שקל תמורתה קיבל מעל 5 מיליון מניות המירות, שרוזן יוכל להמיר חזרה אליו אם ערעורו על החלטת היק"ר, שלא לקבלו כבעל עניין, יתקבל.

החברה דיווחה כי בצירוף להשקעה של 1.8 מיליון דולר מחברת שיווק התרופות הגרמנית Fette Pharma, שעליה הודיעה לפני כ-11 יום, היא עומדת בהתחייבות המימון של 13.5 מיליון הדולר הנוספים שהיא מחויבת להעביר לבעלים של תיקון עולם.

דיווחיה של קנביט מהחודש האחרון לגבי נתוניה הכספיים של תיקון עולם העלו כי החברה תידרש לגיוס הון נוסף לטובת פעילותה של תיקון עולם. החברה התייחסה לכך בדיווח על הגיוס והודיעה כי בכוונתה לבצע הנפקת מניות נוספת במסגרתה תפעל להגדיל את קופת המזומנים לסכום העולה על 13.5 מיליון דולר, הנדרש לה להון חוזר, השלמת הקמת המפעל בציפורית, הגדלת חוות הגידול בכפר יהושע ובנאות הכיכר, ופירעון ההלוואות למלווים שאפשרו את ההקצאות הפרטיות.

תגיות