אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנביט מגייסת 15 מיליון שקל מהפניקס ומור צילום: אוראל כהן

קנביט מגייסת 15 מיליון שקל מהפניקס ומור

לכלכליסט נודע כי 10 מיליון שקל יגיעו מחברת הביטוח הפניקס, והשאר, כפי שדיווחה החברה, יגיעו ממור קופות גמל, ללא הפיכתן לבעלות עניין; מאז השתלטה קבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן על קנביט היא גייסה כ-100 מיליון שקל; הגיוס מהמוסדיים יאפשר את המשך עיסקת רכישת תיקון עולם

29.12.2019, 13:22 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי קנביט מגייסת 15 מיליון שקל: 10 מיליון שקל מתוך הסכום מגיעים מחברת הביטוח הפניקס, ו-5 מיליון שקל מושקעים על ידי מור קופות גמל, באופן בו ההשקעה לא תהפוך אף אחת מהן לבעלת עניין בחברה, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

בכך משלימה קנביט גיוס של כ-100 מיליון שקל, השווה לכמחצית משוויה כיום בבורסה, מאז החלה קבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן את מהלך ההשתלטות עליה. הגיוס מהמוסדיים נועד להשלים ל-26.4 מיליון השקלים שהחברה כבר גייסה לפני כשבוע ממשקיעיה וחברי דירקטוריון להשלמת עיסקת רכישת תיקון עולם, ולהשקעה לסיום המפעל שלה בנצרת עילית.

יו"ר קנביט, איתן בן אליהו, צילום: אוראל כהן יו"ר קנביט, איתן בן אליהו | צילום: אוראל כהן יו"ר קנביט, איתן בן אליהו, צילום: אוראל כהן

לפני כחודש דיווחה החברה על החתימה לרכישת פעילות תיקון עולם בישראל, פולין וצרפת, ושילמה 10 מיליון דולר במעמד החתימה, מתוך כלל התמורה, שעומדת על 23.5 מיליון דולר. עוד דיווחה אז החברה, כי בצירוף להשקעה של 1.8 מיליון דולר שקיבלה חברת שיווק התרופות הגרמנית Fette Pharma (שעליה הודיעה לפני כ-18 יום), היא עומדת בהתחייבות המימון של 13.5 מיליון הדולר הנוספים שהיא מחויבת להעביר לבעלים של תיקון עולם.

יחד עם זאת, דיווחי קנביט מהחודש האחרון לגבי נתוניה הכספיים של תיקון עולם העלו כי החברה תידרש לגיוס הון נוסף לטובת הפעילות הנרכשת. בנוסף, הודיעה קנביט כי בכוונתה לבצע הנפקת מניות במסגרתה תפעל להגדיל את קופת המזומנים לסכום העולה על 13.5 מיליון דולר, הנדרש לה, בין היתר, להקמת המפעל באזור התעשייה ציפורית שבנצרת עילית, הגדלת חוות הגידול בכפר יהושע ובנאות הכיכר, ופירעון הלוואות.

קנביט נסחרת בבורסת תל אביב בשווי של 223.1 מיליון שקל.

תגיות