אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולס פארגו מצטרף למירוץ הישראלי אחר מקבצי דיור בארה"ב צילום: Jonathan Mavila

בלעדי לכלכליסט

וולס פארגו מצטרף למירוץ הישראלי אחר מקבצי דיור בארה"ב

הבנק השקיע 50 מיליון דולר בקרן השלישית של בלו אטלנטיק שהשלימה בכך גיוס של 200 מיליון דולר. במקביל, הקרן, שמנוהלת על ידי גיל חרמון ואורן הון, השלימה רכישת נכס שלישי, שמעמיד את מספר הדירות על 944

16.01.2020, 08:30 | צלי גרינברג

ענק בנקאות אמריקאי מצטרף להשקעה בקרן נדל"ן ישראלית שפועלת בארה"ב. ל"כלכליסט" נודע כי בנק וולס פארגו הבנק השלישי בגודלו בארה"ב, השקיע 50 מיליון דולר בקרן השלישית של קבוצת בלו אטלנטיק - קרן ההשקעות בנדל"ן של גיל חרמון ואורן הון, שרוכשת, משפצת ומנהלת מקבצי דיור להשכרה בארה"ב - תחום שבו פועלים שחקנים ישראלים נוספים, כמו אלקטרה נדל"ן, יקיר גבאי ויצחק תשובה.

קראו עוד בכלכליסט

בכך השלימה בלו אטלנטיק 3, שהוקמה ב־2019, גיוס של 200 מיליון דולר מתוך 300 מיליון דולר שבכוונתה לגייס. וולס פארגו השקיע בקרן באמצעות כספי הנוסטרו שלו. הוא מצטרף לבית ההשקעות פסגות, שהשקיע 50 מיליון דולר; כלל ביטוח, שהשקיעה 50 מיליון דולר גם כן; בלו אטלנטיק עצמה, שהשקיעה 25 מיליון דולר; ופועלים שוקי הון, קופות גמל ופנסיה נוספות וקופות הגמל של עובדי בנק לאומי, שהשקיעו 25 מיליון דולר נוספים. בכוונת בלו אטלנטיק 3 לגייס 100 מיליון דולר נוספים מגופים מוסדיים בארץ ובחו"ל.

במקביל להשקעה מצד וולס פארגו, בלו אטלנטיק 3 חתמה על רכישה נכס בדאלאס, טקסס, תמורת 74 מיליון דולר. הנכס כולל 436 יחידות דיור שבכוונת הקרן לשפץ. מדובר בנכס השלישי שנרכש על ידי הקרן הזו. בספטמבר האחרון בלו אטלנטיק 3 רכשה נכס באטלנטה, בו 240 דירות, תמורת 54 מיליון דולר. חודש לפני כן, באוגוסט, היא רכשה נכס בדורהאם שבצפון קרולינה, בו 268 דירות, תמורת 42 מיליון דולר. בסך הכל יש לקרן 944 דירות בשלושה נכסים שנקנו בסכום כולל של 170 מיליון דולר. היעד של בלו אטלנטיק 3 הוא להגיע לפורטפוליו שכולל 5,000 יחידות דיור. זאת, בהשקעה של עד 750 מיליון דולר, כולל מינוף.

גיל חרמון ואורן הון , צילום: Jonathan Mavila גיל חרמון ואורן הון | צילום: Jonathan Mavila גיל חרמון ואורן הון , צילום: Jonathan Mavila

קרנות בלו אטלנטיק, שהחלו לפעול ב־2014, מחזיקות כיום בכ־6,800 דירות ברחבי ארה"ב. הקבוצה מחזיקה בנכסים באמצעות 4 קרנות - בלו אטלנטיק 1, בלו אטלנטיק 2, בלו אטלנטיק 3 וקרן אחת שבה היא שותפה עם פסגות וחברת הביטוח הפניקס. שווי הנכסים בהם מחזיקות הקרנות עומד על כ־1.17 מיליארד דולר. האסטרטגיה של הקבוצה מבוססת על רכישת נדל"ן, השבחתו ומכירתו לאחר 7-10 שנים.

אורן הון כיהן בעבר כמנכ"ל אלעד נשיונאל פרופרטיז, מקבוצת אלעד של יצחק תשובה, בין השנים 2012-2013. לפני כן, הוא כיהן כסמנכ"ל מיזוגים ורכישות בגזית גלוב ושימש כאנליסט בתחום מיזוגים ורכישות במריל לינץ' בניו יורק. גיל חרמון הקים וניהל מספר קרנות שהשקיעו בתחום הנדל"ן בארה"ב, בעיקר בתחום המולטי פמילי. הוא התחיל את הקריירה בבנק ההשקעות בר סרנס, שנרכש ב־2008 על ידי ג'יי פי מורגן, שם עסק בהנפקות, מיזוגים ורכישות של חברות, בעיקר חברות נדל"ן. חרמון והון אמרו ל"כלכליסט" כי "השיקול העיקרי של וולס פארגו היה האופי הדפנסיבי והאסטרטגיה השמרנית שהקבוצה נוקטת. נמשיך לבחור נכסים בפינצטה, כדי להשיא ערך למשקיעים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות