אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלה בלנדא פרינטינג: המנכ"ל פרש במפתיע

בלעדי לכלכליסט

טלטלה בלנדא פרינטינג: המנכ"ל פרש במפתיע

בני לנדא משך את ישי אמיר מ־hp לפני חמש שנים. מנכ"ל אורבוטק עד לפני שנה, אשר לוי, מונה ליו"ר פעיל של החברה במקום לנדא

30.01.2020, 07:19 | גולן חזני

טלטלה בחברת לנדא דיגיטל פרינטינג של בני לנדא. לכלכליסט נודע, כי ישי אמיר מנכ"ל החברה פרש במפתיע מתפקידו לאחר 4.5 שנים.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה טוענים כי אמיר החליט לפרוש ולנדא אף הודה לו בהודעה שאמורה החברה לפרסם. עם זאת, לדברי גורמים בתעשיה הוא "נעלם" בתחילת השבוע מרשימת המיילים והטלפונים בחברה ללא הסבר. 

ישי אמיר. עוזב ישי אמיר. עוזב ישי אמיר. עוזב

במקביל נודע לכלכליסט כי לנדא גייס את אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק עד לפני שנה, לעמדת יו"ר פעיל של החברה במקום לנדא. לוי (61) נכנס לתפקיד מנכ"ל אורבוטק בינואר 2013, לאחר שכיהן בתפקידים בכירים שונים בחברה במשך כשני עשורים. הוא הצטרף לאורבוט, אחת משתי החברות שיצרו את אורבוטק, עוד בשנת 1990.

אמיר החל את הקריירה שלו בתעשיית הדפוס הדיגיטלי באינדיגו, בה מילא כמה תפקידים בכירים, כולל תפקיד סגן נשיא עסקי הצילום הדיגיטלי ומנהל שיווק המוצרים. אח"כ שימש נשיא ומנהל כללי של Graphics Solutions Business בהיולט-פקרד אמריקה ולפני כן כיהן כסגן נשיא ומנכ"ל של Indigo & Inkjet Solutions Business בהיולט-פקרד אמריקה.

בני לנדא , צילום: יריב כץ בני לנדא | צילום: יריב כץ בני לנדא , צילום: יריב כץ

נסיבות עזיבתו של אמיר הפתיעו את מנהלי החברה מאחר שבינו לבין לנדא יש היכרות ארוכת שנים, שהחלה ב־1995 בחברת אינדיגו של לנדא. לנדא מכר את החברה ל־hp תמורת 830 מיליון דולר בשנת 2000 והוא ואמיר עברו ל־hp. לפני כ־10 שנים לנדא פרש מ־hp, הקים את חברת המדפסות המתחרה לנדא פרינטינג ולפני 4.5 שנים הצליח למשוך את אמיר משורות hp ולגייסו לתפקיד המנכ"ל וסגן יו"ר לנדא פרינטינג.

ישי אמיר אמר בעקבות הודעת הפרישה: "בארבע השנים האחרונות הובלתי את לנדא דיגיטל פרינטינג מחברה עם טכנולוגיה מדהימה לחברה עם מוצרים מדהימים. החלטתי שהגיע הזמן עבורי להמשיך לאתגרים הבאים"

לנדא אמר: "שנת 2019 הייתה שנה מרכזית ומכריעה עבור לנדא דיגיטל פרינטינג. החברה עומדת בפני צמיחה חסרת תקדים וצריכה יו"ר פעיל שיתמקד בני בפעילות החברה. לכן אני שמח להודיע שהזמנתי את אשר לוי להצטרף אלי ולחברי הדירקטוריון".

לנדא דיגיטל פרינטינג מפתחת מערכות הדפסה ננוגרפיות לשוק הדפוס המסחרי, האריזות וההוצאה לאור. היא מעסיקה כ־6,000 עובדים, מרביתם בישראל.

ביוני 2018 ביצעה לנדא דיגיטל פרינטינג את הגיוס האחרון שלה, 300 מיליון דולר, שהתווספו ליותר מ־400 מיליון דולר שהושקעובה. הגיוס נעשה מחברת ההשקעות הפרטית SKion GmbH, אליה הצטרפה קבוצת הכימיקלים הייחודיים Altana, בעלת מניות בחברה. שתי המשקיעות מחזיקות ב־46% ממניות החברה ולנדא עצמו ב־54%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות