אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני כניסת השר החדש: מנכ"ל האוצר הודיע על כוונתו לפרוש צילום: עמית שעל

לפני כניסת השר החדש: מנכ"ל האוצר הודיע על כוונתו לפרוש

שי באב"ד הודיע לשר האוצר המיועד ישראל כ"ץ על כוונתו לסיים את תפקידו עם כינונה של הממשלה החדשה וחילופי השרים. באב"ד מונה ב-2015 על ידי שר האוצר משה כחלון. בחודשים האחרונים היה ממובילי ההתנגדות לצעדים להשבתת המשק שעליהם המליץ משרד הבריאות

11.05.2020, 18:32 | עמרי מילמן

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, הודיע היום (ב') לשר האוצר המיועד, ישראל כ"ץ, על כוונתו לסיים את תפקידו עם כינונה של הממשלה החדשה וחילופי השרים. לבקשת השר כ"ץ סוכם בין השניים כי מועד סיום תפקידו של מנכ"ל משרד האוצר יתואם בין הצדדים בהמשך.

קראו עוד בכלכליסט

כוונתו של באב"ד לעזוב את המשרד הייתה ידועה בחודשים האחרונים, אולם לאור הבחירות החוזרות ומשבר הקורונה זו התעכבה בסופו של דבר מעבר למתוכנן. בהודעת האוצר צויין כי מנכ"ל משרד האוצר הדגיש בפני השר כ"ץ כי הוא מעמיד את ניסיונו לרשותו ולרשות ממשלת ישראל בכדי שהעברת המקל תתבצע על הצד הטוב ביותר בתקופה מאתגרת זו.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: "בחמש השנים האחרונות ניתנה לי הזכות הגדולה ביותר של חיי לשרת את אזרחי מדינת ישראל באחד התפקידים המשפיעים והחשובים הקיימים בשירות הציבורי. אני מודה לשר האוצר, משה כחלון, על האמון שנתן בי ועל כך שאפשר לי למלא את שליחותי הציבורית בצורה הטובה ביותר, ולאשתי ולמשפחתי על התמיכה רבת השנים שבלעדיה לא הייתי יכול לבצע את התפקיד. כמו כן מאחל לשר כ״ץ הצלחה רבה במשרד האוצר. הצלחתו הצלחתנו״.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, צילום: צילום מסך מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד | צילום: צילום מסך מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, צילום: צילום מסך

אין זה חריג שמנכ"ל פורש עם השר שמינה אותו לאור כך שמדובר במשרת אמון. באב"ד מונה על ידי שר האוצר משה כחלון ב-2015 ולמעשה במהלך הבחירות הראשונות שבהן לקחה מפלגת כולנו חלק, היה באב"ד אחד מחבריה, אולם פרש לאחר הבחירות כאשר לא נבחר לכנסת. מהלך זה גרר ביקורת על כך שמדובר במינוי פוליטי.

הנהלת האוצר בשנים האחרונות, תחת באב"ד, ידיעה עליות ומורדות בעקבות דרישתו להכפיף את יתר ראשי האגפים שבפועל בתקן מנכ"לים תחתיו. מה שהביא להקמת ועדה בנושא שבסופו של דבר המליצה לקבוע תנאים שיבטיחו כי המנכ"ל לא יהיה מינוי פוליטי אלא מקצועי, אך זו לא התקבלה על ידי כחלון בסופו של דבר.

באב"ד הפך בחודשים האחרונים לגורם הבולט מול מנכ"ל משרד בריאות משה בר סימן טוב שהתנגד לצעדים החריפים להשבתת המשק וחוסר המוכנות של משרד הבריאות לנהל סיכונים.

בשנים האחרונות, וביתר שאת בשנה האחרונה לאור התרחקותו של כחלון מהזירה הציבורית, באב"ד הפך לפנים הבולטות של משרד האוצר, מה שרק הלך והתעצם במסגרת משבר הקורונה, בין היתר לאור היחסים הטובים שלו עם נתניהו .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות