אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש מטה הדיור לשעבר מייעץ בשכר להתאחדות הקבלנים צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

ראש מטה הדיור לשעבר מייעץ בשכר להתאחדות הקבלנים

אביגדור יצחקי עמד עד 2018 בראש מטה הדיור והתעמת עם קבלנים, וכעת ייעץ להם בשכר בנושאים כמו תמ"א 38. הייעוץ, שצפוי להינתן גם לגופים נוספים, מתבצע במקביל לתפקידו במפעל הפיס ומעלה חשש לניגוד עניינים

17.06.2020, 06:54 | דרור מרמור

אביגדור יצחקי,יו"ר מפעל הפיס ומי שעמד עד לפני שנתיים בראש מטה הדיור של שר האוצר לשעבר משה כחלון, משמש כיועץ בשכר להתאחדות הקבלנים בוני הארץ, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

יצחקי מקבל מההתאחדות, דרך הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה, תשלום בהיקף 9,500 שקל מדי חודש. בתפקידו כיועץ, עשוי יצחקי להינות מהכנסות נוספות מגופים שירצו לנצל את ניסיונו, קשריו במערכת הפוליטית ותפקידו בראש מפעל הפיס.

יצחקי מוגדר בהתאחדות יועץ לעניינים אסטרטגיים לטיפול בסוגיות כהארכת תוקף תמ"א 38 והמחסור בעובדים זרים, ומנוע מטיפול בסוגיות הנוגעות לרשויות המקומיות. כדי לייעץ להתאחדות ולגופים נוספים, הוריד יצחקי את היקף המשרה במפעל הפיס ל־70% משרה (ארבעה ימי עבודה בשבוע ושני ימי עבודה חופשיים בכל חודש), מהלך שהביא להפחתת שכרו בכ־15 אלף שקל ברוטו.

אביגדור יצחקי. גם מנכ"ל גוף שמממן מיזמי נדל"ן וגם מייעץ לקבלנים , צילום: ענר גרין אביגדור יצחקי. גם מנכ"ל גוף שמממן מיזמי נדל"ן וגם מייעץ לקבלנים | צילום: ענר גרין אביגדור יצחקי. גם מנכ"ל גוף שמממן מיזמי נדל"ן וגם מייעץ לקבלנים , צילום: ענר גרין

מפעל הפיס נמצא בבעלות הרשויות המקומיות בישראל ובעשור האחרון חילק הפיס מעל ל־10 מיליארד שקל לרשויות השונות, בעיקר עבור מימון והקמה של פרויקטים נדל"ניים (מבני ציבור). כהונתו כיו"ר גוף ציבורי במקביל לאספקת שירותים לארגון המשרת את הקבלנים עשויה להעמיד את יצחקי בפני מצבים לא פשוטים, שבהם טובת המדינה והרשויות המקומיות לא בהכרח תעלה בקנה אחד עם אינטרס הקבלנים.

כיו"ר מטה הדיור התעמת יצחקי לא פעם עם הקבלנים, למשל כשהעריך שתהיה ירידת מחירים בשוק הדיור של 20% לפחות והתחייב לייבא מחו"ל חברות בנייה זרות אם הקבלנים הישראלים לא יגבירו את קצב הבנייה.

אתמול נחשף ב"כלכליסט" שסגניתו של יצחקי במטה הדיור, מירי כהן, פנתה לנציבות שירות המדינה לאשר לה קיצור של תקופת הצינון לחצי שנה כדי להתחיל לספק ייעוץ משפטי להתאחדות הקבלנים. אושר לה צינון של 10 חודשים לפחות

תגיות