אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשל טראמפ העביר סיוע בסך 1.4 מיליארד דולר לאנשים מתים צילום: רויטרס

ממשל טראמפ העביר סיוע בסך 1.4 מיליארד דולר לאנשים מתים

מדובר ביותר ממיליון תשלומי סיוע שהועברו במהלך הזרמת הכסף החפוזה לכלכלה בעקבות התפרצות הקורונה; לפי דו"ח ממשלתי, בשלושת סבבי המענקים הראשונים לא נבדקו תעודות הפטירה שנשמרות אצל הביטוח הלאומי; עתה לא ברור איך יושב הכסף

25.06.2020, 22:17 | שירות כלכליסט

ממשל טראמפ העביר למעלה ממיליון תשלומי סיוע בהיקף של כ-1.4 מיליארד דולר לאנשים מתים במהלך ההזרמה החפוזה של כסף לכלכלה השנה בעקבות התפרצות הקורונה, כך הודיע היום (ה') משרד הביקורת הממשלתי (GAO). 

קראו עוד בכלכליסט

משרד האוצר האמריקאי, ביחד עם רשות המסים, מיהרו להעביר קרוב ל-270 מיליארד דולר בתמריצים כלכליים לאזרחי ארה"ב במהלך האביב. אך חלק לא מבוטל מהכספים הללו הגיעו למקומות הלא נכונים. לפי ניו יורק טיימס, תשלומי הסרק משקפים את ההוצאות הממשלתיות הבזבזניות שבוצעו בעקבות פעולות הייצוב הכלכלי המהירות שבוצעו לאחר שהקונגרס אישר חבילת סיוע של 2.6 טריליון דולר בחודש מרץ.

דונלד טראמפ, צילום: רויטרס דונלד טראמפ | צילום: רויטרס דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

"הסוכנויות עמדו בפני קשיים בהעברת התשלומים לכמה אנשים, וכן בפני סיכונים נוספים שקשורים בהעברת כספים לאנשים שאינם זכאים להם, חלקם עקב הונאות", לשון הדו"ח הממשלתי. עוד נמסר כי בעוד שרשות המסים בארה"ב משתמשת לרוב בתעודות פטירה שנשמרות אצל הביטוח הלאומי כדי למנוע תשלומי סרק, שלושת המענקים הראשונים לא בוצעו בצורה זו. משרד האוצר ורשות המסים "לא השתמשו בתעודות הפטירה כדי למנוע תשלומים לאנשים מתים בשלוש העברות הכסף הראשונות".

ה-GAO המליץ שרשות המסים תודיע למקבלי התשלומים השגויים איך להשיב אותם, אם כי הוא לא הסביר איך הדבר יעבוד ביחס למתים. הוא הציע גם שהקונגרס יוודא שמשרד האוצר ומשרד השירותים הכלכליים שתחת סמכותו, אשר היה אחראי על העברת התשלומים, יקבלו גישה מלאה לתעודות הפטירה שאצל הביטוח הלאומי כדי למנוע עוד העברה של כספים לאנשים שהלכו לעולמם.

שר האוצר סטיבן מנוצ'ין אמר באפריל שיורשי אנשים מתים שקיבלו כספי סיוע צריכים להחזיר אותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות