אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר המניה ירד - ובעלי אי.בי.אי הגדילו את חלקם בבית ההשקעות צילום: אוראל כהן, אילן בשור

מחיר המניה ירד - ובעלי אי.בי.אי הגדילו את חלקם בבית ההשקעות

עדו קוק, דוד לובצקי, צבי לובצקי ודוד ויסברג רכשו מניות בסכום כולל של 10 מיליון שקל שמהווה 3.3% ממניות בית ההשקעות. "מאמינים במניה והמחיר כרגע אטרקטיבי". המניה ירדה מתחילת השנה ב-35% והחברה נסחרת לפי שווי של 320 מיליון שקל

05.07.2020, 20:24 | נעמי צורף

בעלי השליטה בבית ההשקעות אי.בי.אי מנצלים את הירידה במניית החברה ומגדילים את אחזקותיהם בבית ההשקעות. ביום חמישי האחרון, רגע לפני נעילת המסחר, רכשו בעלי השליטה (עדו קוק, דוד לובצקי, צבי לובצקי ודוד ויסברג) מניות בסכום כולל של כ-10 מיליון שקל, שמהווים 3.3% ממניות בית ההשקעות . "אנחנו מאמינים במניה והמחיר כרגע אטרקטיבי", נמסר מבעלי השליטה ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מתחילת 2020 ירדה מנית אי.בי.אי ב-35.2%, ומתחילת חודש יולי בלבד ירדה ב-4.9%, והיא נסחרת כיום לפי שווי של 320 מיליון שקל. במהלך משבר הקורונה נפגעו בתי ההשקעות וסבלו מהפסדים הן בשל ירידת ערך בתיק ההשקעות שלהם (נוסטרו) ובעיקר בשל פדיונות בקרנות הנאמנות, אולם נראה שבעלי השליטה בבית ההשקעות, חושבים שמדובר בירידה חדה מדי, ומאמינים כי ביצועי בית ההשקעות יתאוששו במחצית השנייה של השנה.

צבי לובצקי, צילום: אוראל כהן צבי לובצקי | צילום: אוראל כהן צבי לובצקי, צילום: אוראל כהן

עדו קוק קנה מניות בהיקף של 3.6 מיליון שקל, דייב לובצקי רכש מניות בהיקף של כ-800 אלף שקל, צבי לובצקי רכש מניות בהיקף של 2.8 מיליון שקל ודוד ויסברג רכש מניות בהיקף של 3.6 מיליון שקל. מחיר העסקה עמד על 25.75 שקל למניה, גבוה ב-2% אחוז ממחיר המניה שעומד על 25.25 שקל. לאחר הרכישה עומדת האחזקה של בעלי השליטה באי.בי.אי על 83.54% ממניות החברה. אחזקה זו כוללת גם 19.2% שמוחזקות ע"י קובי אלכסנדר, שאינו לוקח חלק פעיל בניהול בית ההשקעות.

בעצם הרכישה, מצטרפים בעלי השליטה באי.בי.אי לבעל השליטה במזרחי טפחות, אייל עופר, שהגדיל גם הוא את אחזקותיו בבנק בסוף השבוע האחרון. עופר רכש אתמול מניות של הבנק השלישי בגודלו בסכום כולל של 55 מיליון שקל, שהן 0.3% ממניות הבנק. לאחר הרכישה עומדת האחזקה של עופר במזרחי על 22.5%. גם שם רכישת המניות נעשתה לאחר שמניית הבנק איבדה מעל ל-20% משוויה מתחילת המשבר.

תגיות