אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה שחקה את הרווח הנקי של סאני ב-63% - למיליון שקל צילום: אוראל כהן

הקורונה שחקה את הרווח הנקי של סאני ב-63% - למיליון שקל

כך לפי דו"חות הרבעון השני; ההכנסת קטנו ב-26% - ל-210 מיליון שקל; הוצאת העובדים לחל"ת הקטינה את הוצאות השכר ב-33%; החברה סגרה 22 חנויות עקב המשבר

20.08.2020, 21:21 | אביאור אבו

חברת סאני תקשורת מקבוצת לפידות קפיטלמסכמת את הרבעון השני של 2020 עם רווח נקי של מיליון שקל, כך עולה מהדו"ח שפרסמה הערב (ה') יבואנית סמסונג הרשמית בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי ירד ב-63% לעומת רבעון מקביל, אז עמד על 3 מיליון שקל. הרווח הושפע בעיקר מהקטנה בהיקף הפעילות עקב משבר הקורנה וקיטון בשיעור הרווח הגולמי בהתאמה, וכן מהוצאות המימון שנבעו בעיקר מהוצאות הפרשי שער על עסקאות אקדמה (חוזים עתידיים) במטבע חוץ, עקב ירידת שער החליפין של הדולר.

תור בסניף של סאני בתקופה טובה יותר, צילום: ג תור בסניף של סאני בתקופה טובה יותר | צילום: ג'ניה פרוז תור בסניף של סאני בתקופה טובה יותר, צילום: ג

הרווח התפעולי הסתכם ב-9.6 מיליון שקל, ירידה של 35% לעומת רבעון מקביל. ה-EBITDA הסתכם ב-12 מיליון שקל, ירידה של 35% אל מול התקופה המקבילה, לאור ירידה במכירות וברווח הגולמי, שירד ב-36% לעומת רבעון מקביל והסתכם ב-20 מיליון שקל. הכנסות החברה קטנו בכ-26% ועמדו על 210 מיליון שקל, לאור סגירת 22 חנויותיה של החברה בקניונים ובמרכזי סחר עקב משבר הקורונה, שהובילה לפגיעה בהשקה של מכשירי ה-S20 ומכשירים מתקפלים.

הוצאות המכירה והשיווק הסתכמו ב-7 מיליון שקל, קיטון של 44% בהשוואה לרבעון המקביל, בין היתר לאור הקיטון בשכר עובדי הסניפים שיצאו לחל"ת, בעמלות המכירה לנציגי המכירות ובתשלומי שכירות ואחזקת חנויות. הוצאות הנהלה וכלליות הסתכמו ב-4.3 מיליון שקל, קיטון של 9% בהשוואה לרבעון מקביל, לאור קיטון של 33% בהוצאות השכר. סאני, המעסיקה כ-250 עובדים, הוציאה כ-80% מהם לחופשה ללא תשלום עד ל-20 במאי ובשכר העובדים שנותרו וכן של נושאי המשרה בוצעה הפחתה בשיעורים של 10%-20% בחודשים מרץ ואפריל.

הוצאות המימון נטו הסתכמו ב-8 מיליון שקל, ירידה של 20% לעומת רבעון מקביל, בעיקר לאור קיטון בהוצאות המימון של האג"ח. התזרים מפעילות שוטפת הסתכם ב-966 אלף שקל, אל מול 65 מיליון שקל בסוף רבעון מקביל, קיטון של 98%. נכון לסוף הרבעון, לחברה יתרות מזומנים ושווי מזומנים ופיקדונות בסכום של 56 מיליון שקל. הון החברה הסתכם ב-254 מיליון שקל, כ-53% מסך המאזן.

בהמשך להודעת התפטרותו של משה פרי, מנכ"ל החברה, בתחילת יוני, הודיעה החברה כי פרי סיים את כהונתו היום וכי דירקטוריון החברה פועל לאיתור מנכ"ל חדש.

היו"ר יעקב לוקסנבורג מסר: "עם פרוץ משבר הקורונה בישראל פעלנו בנחישות ובמהירות להקטנת הוצאות סאני מתוך הבנה כי מדובר באירוע חריג ומתמשך. תוצאות פעולות אלו, לצד חיזוק ערוצי המכירה באון ליין, באו לידי ביטוי ברבעון השני, ואנו מעריכים כי השפעתם תימשך לאורך הרבעונים הקרובים. לסאני תמהיל מוצרים רחב, המתאפיין במגוון מכשירים ורמות מחירים, אשר סייע לחברה להתמודד טוב יותר עם השלכות הקורונה. כוח המותג של סמסונג אפשר לנו לשמור על מדיניות המחירים ולבסס עוד יותר את מעמדנו כמובילי שוק במונחי נתח שוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות