אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ובמעבר חד: היועץ לשעבר של שטייניץ מונה לבכיר בנתג"ז צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

ובמעבר חד: היועץ לשעבר של שטייניץ מונה לבכיר בנתג"ז

דרור כהן, עד לפני כחצי שנה יועץ לשר האנרגיה, הממונה על החברה הממשלתית, מונה למזכיר זמני. נתג"ז: "הוא עבר צינון פנימי באישור יועמ"ש המשרד"

13.09.2020, 07:16 | עמיר קורץ

"חבר מאשר חבר" בחברה ממשלתית: חברת נתיבי גז לישראל (נתג"ז) מינתה באחרונה לתפקיד ממלא מקום מזכיר החברה את דרור כהן, יועצו לשעבר של שר האנרגיה יובל שטייניץ, הממונה על נתג"ז. המינוי התבצע כחצי שנה בלבד לאחר שכהן סיים את עבודתו עם שטייניץ, ובחברה מסבירים כי הוא עבר "צינון פנימי" בעת כהונתו בלשכה. המינוי אושר בדירקטוריון נתג"ז בראשות מקורב אחר של שטייניץ, יו"ר החברה איתן פדן. זה מונה לתפקיד בידי השר, וממתין כעת להכרעת שטייניץ אם כהונתו תוארך בסוף השנה או שיימצא לו מחליף.

קראו עוד בכלכליסט

אף שמדובר במילוי מקום זמני למזכירת החברה, שיצאה לחופשת לידה, המינוי מעורר סערת רוחות בחברה ובקרב גורמים במערכת הציבורית, שנחשפו אל מאחורי הקלעים של מינוי פעיל ליכוד לתפקיד בכיר - אדם בעל זיקה ברורה לשר וללא ניסיון ניהולי. לדברי גורמים, נתג"ז ערכה הליך פנימי לבחירת מחליף, אולם לאחר שנבחרה עובדת מתוך החברה והחלה בחפיפה, נמסר לה כי ההעסקה תהיה בחוזה חיצוני דרך חברת כוח אדם, ולכן החליטה לוותר על התפקיד. "ככה הם כנראה 'הבריחו' אותה, ולאחר מכן, במקום לפנות למתמודדים אחריה בתור, הוצנח לשם דרור כהן ללא התנאים הנדרשים לתפקיד", אומר אחד הגורמים. "הסביבה של שטייניץ בוחשת שם בהכל, כולל במינוי הזה".

שר האנרגיה יובל שטייניץ, צילום: עמית שעל שר האנרגיה יובל שטייניץ | צילום: עמית שעל שר האנרגיה יובל שטייניץ, צילום: עמית שעל

כהן (34) הוא בוגר תואר ראשון במדע המדינה ותקשורת ותואר שני במשפטים, אך עדיין לא הוסמך לעורך דין - ניסיון שלרוב דרוש למזכיר חברה. לפני שייעץ לשטייניץ היה יועצו של השר לשעבר דני דנון. בעבר הוזכר שמו של כהן ברשימת "צעירי הליכוד המבטיחים ביותר".

נתג"ז היא החברה הממשלתית, שאחראית להקמת והפעלת מערכת הולכת הגז הטבעי בישראל בלחץ גבוה והיא בעלת רישיון עד לשנת 2034 להולכת גז טבעי לגופים כמו תחנות כוח ומפעלי תעשייה.

מנתג"ז נמסר: "לתפקיד נבחר דרור כהן לאור השכלתו, ניסיונו במערכות ממשלתיות והיכרותו את משק האנרגיה ואת אופי התפקיד. המינוי נעשה לפי כל כללי המינהל התקין, לאחר שסיים תקופת 'צינון פנימי' בת שנה, שבה לא עסק כלל בענייני החברות הממשלתיות, ולאחר שמזה שמונה חודשים אינו עובד בלשכת שר האנרגיה. הצינון הפנימי אושר בידי היועץ המשפטי של המשרד".

מטעמו של השר שטייניץ נמסר: "השר אינו מעורב במינויים מהסוג הזה. עם כניסתו לתפקיד הוא עודכן על ידי דרור כהן ואיחל לו הצלחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות