אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף סוף: פייסבוק תאסור הפצת חומרים הקשורים להכחשת שואה צילום: שאטרסטוק

סוף סוף: פייסבוק תאסור הפצת חומרים הקשורים להכחשת שואה

החברה הודיעה כי תפעל לסילוק חומרים או סילוף אירועים הקשורים לשואה בפלטפורמה שלה, זאת לאחר ביקורת נוקבת וממושכת כנגד החברה שבחרה להתעלם במשך שנים מהנעשה בנושא ברשת החברתית

12.10.2020, 18:36 | שירות כלכליסט
פייסבוק סוף סוף פועלת נגד מכחישי שואה ברשת החברתית. החברה הודיע כי תאסור מעתה הפצת חומר של הכחשת שואה או סילוף האירועים בפלטפורמה שלה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה, בהמשך השנה תחל להפנות משתמשים המחפשים מידע הנוגע לשואה וגם כאלה שפונים למידע על הכחשת שואה, "למידע אחראי" שיוצא מצדדים שליליים.

החברה קיבלה את ההחלטה על רקע "העלייה המתועדת היטב באנטישמיות ברחבי העולם והרמה המדאיגה של הבורות בנוגע לשואה, בעיקר בקרב צעירים", כתבה היום בבלוג שלה מוניקה ביקרט, סגנית נשיא בפייסבוק לענייני מדיניות תוכן.

בפועל, ההחלטה התקבלה לאחר ביקורת נוקבת וממושכת שהופנתה נגד פייסבוק בעניין מצד שורה של ארגונים ופעילים. כך למשל "המכון לדיאלוג אסטרטגי" מבריטניה, הפועל למיגור קיצוניות ושיח קיצוני, מצא במחקר שערך שהאלגוריתם של פייסבוק מקדם באופן אקטיבי תוכן של מכחישי שואה.

צנזורה בפייסבוק, צילום: שאטרסטוק צנזורה בפייסבוק | צילום: שאטרסטוק צנזורה בפייסבוק, צילום: שאטרסטוק

על פי עורכי המחקר, חיפוש אחר תכנים במילות מפתח כגון 'Holocaust' או 'Holohoax' העלו הצעות בדמות דפים או קבוצות של מכחישי שואה למיניהם, שמפרסמים בפומבי ברשת החברתית קישורים לאתרים חיצוניים בנושא או מפנים למקורות המפיצים ספרים או "מחקרים" של מכחישי שואה מפורסמים כגון דיוויד אירווינג הבריטי.

בבלוג שלה הבהירה ביקרט כי בהמשך השנה תחל להפנות משתמשים המחפשים מידע הנוגע לשואה וגם כאלה שפונים למידע על הכחשת שואה, "למידע אחראי" שיוצא מצדדים שליליים. בנוסף ציינה כי רק לאחרונה אסרה פייסבוק שימוש בסטריאוטיפיים אנטישמים, "על הכוח הקולטיבי של היהודים, ושמתארים אותם כמנהלים של העולם או את המוסדות החשובים שבו".

בירקרט אף התייחסה בבלוג גם לסקר שנערך לאחרונה בקרב אמריקאים בגילאים 39-18, שבדק את רמת הידע על השואה. כמעט רבע מהמשתתפים האמינו שהשואה היא או מיתוס שכולל הגזמות, שלא היו בטוחים כי בכלל קרתה. 63% מהמשיבים בסקר לא ידעו ששישה מיליון יהודים נספו בשואה, תחת המשטר הנאצי. 36% מהמשתתפים חשב שמספר הנספים עמד על 2 מיליון או פחות.

התגובות להודעת פייסבוק לא איחרו לבוא. הרב פנחס גולדשמיט, נשיא ועידת רבני אירופה בירך על שינוי המדיניות של הרשת החברתית: "אנו שמחים לראות כי הרשת החברתית פייסבוק החליטה לעמוד בצד הנכון של ההיסטוריה, ושינתה את נהליה כך שימחק כל תוכן המכחיש או מסלף את השואה אשר יתפרסם בפלטפורמה שלה. אנו רואים צעד זה כחשוב ומשמעותי במלחמה נגד האנטישמיות וגילויי השנאה כלפי יהודים בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
פייסבוק ואינסטגרם וטוויטר ויוטיוב יאסרו פוסטים או תמונות או וידאו שקשורים לחשיש וסמים אחרים
ותאסור פרסום חטיפי שוקולד ומלוחים וסיגריות שכן זה הורס חיים, עבור בצע כסף וכן חזיר ושרימפס. או סרטונים נגד השבת והיהודים ביוטיוב גם של עיתונאים וארגונים ותמחק את חשבונותיהם לצמיתות וכן סרטי התעללות בכלבים ביוטיוב או בעד סיגריות או סמים. לעבודה טים. בעזרת השם נעשה סדר בבלאגן של הרשתות החברתיות ויוטיוב. כנ״ל במנוע החיפוש של גוגל וiAD שיאסרו פרסום סיגריות, וחטיפי שוקולד ומלוחים או כל דבר שקשור למיניות. לעבודה. סטיב ג׳ובס מתהפך בקברו.
מנכ״ל אפל  |  25.10.20