אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר הסירה מאמרים נגד ביידן - המנכ"ל יזומן לשימוע בסנאט צילום: מסך משידור ישיר של CSPAN ביוטיוב

טוויטר הסירה מאמרים נגד ביידן - המנכ"ל יזומן לשימוע בסנאט

ענקית המדיה החברתית חסמה שני מאמרים שהופיעו בניו יורק פוסט והעלו האשמות חדשות לגבי המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן. בעקבות החלטת החברה, ועדת השיפוט של הסנאט האמריקאי תזמן לעדות את המנכ"ל ב-23 באוקטובר

15.10.2020, 20:57 | שירות כלכליסט

ועדת השיפוט של הסנאט מתכננת להוציא ביום שלישי צו מתן עדות למנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי לאחר שחברת המדיה החברתית חסמה שני מאמרים שהופיעו בניו יורק פוסט והעלו האשמות חדשות לגבי המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן, אותן הכחיש מטה מסע הקמפיין שלו. הצו יחייב את דורסי להעיד ב-23 באוקטובר לפני הועדה, כך מסרו הרפובליקנים. שני המאמרים עסקו בחלופת מיילים בין ג'ו להאנטר ביידן, בנו של המועמד הדמוקרטי, אשר פורסמו ע"י בני בריתו של הנשיא טראמפ, כך על פי המאמרים. אותם מקורות טענו שהם קיבלו את התכתובות מטכנאי מחשבים שמצא אותם על לפטופ, כך על פי העיתון. 

קראו עוד בכלכליסט

"זוהי התערבות בהליך הבחירות, ואנחנו נמצאים 19 יום מהבחירות," כך אמר טד קרוז, חבר ועדה רפובליקני בשעה שדן בצו עם יושב ראש ועדת השיפוט לינדסי גרהם. "מעולם לא ראינו צנזורה על כלי תקשורת מרכזי שמעלה האשמות חמורות של שחיתות נגד אחד משני המתמודדים לנשיאות".

המאמרים בפוסט שפורסמו אתמול ציטטו מיילים שלכאורה קיבל ושלח האנטר ביידן. אחד המאמרים כלל עותק של מייל שנשלח לכאורה להאנטר בו מתוארת פגישה בין אביו ופקיד בחברת האנרגיה האוקראינית בוריסמה, שבדירקטוריון שלה ישב הבן.

ג ג'ק דורסי בעדות בסנאט | צילום: מסך משידור ישיר של CSPAN ביוטיוב ג

תגובת מטה הבחירות של ביידן הייתה: "הניו יורק פוסט לא ביקש מאיתנו להגיב על חלקים קריטיים בסיפור הזה", כך אמר דובר המטה אנדרו בייטס. "והם בהחלט לא פקפקו בכך כאשר רודולף ג'וליאני – שכבר התפרסם בזכות תאוריות הקונספירציה המופרכות שלו וקשריו עם אנשי מודיעין רוסים – טען שיש בידיו כאלה חומרים".

הצו למתן עדות בנידון מהווה הסלמה בקרב המתנהל בין רפובליקנים לבין חברות מדיה חברתית, שלדברי שמרנים מוטות לטובת דעות ליברליות. הוא גם מחייה קו התקפה בו השתמש טראמפ בהליכי ההדחה נגדו, שהתמקד בחלקו בסירובו להגיש סיוע לאוקראינה והלחץ שהפעיל על המדינה כדי שתודיעה על פתיחת חקירה נגד האב והבן ביידן. אז ניסה טראמפ למקד את הדיון בכך שהאנטר ישב בדירקטוריון חברת האנרגיה האוקראינית בעוד אביו עוסק בנושאים שקשורים לאוקראינה במסגרת תפקידו כסגן נשיא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות