אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נקסט ג'ן תחל בבדיקת "ינשוף הקורונה" שפיתחה; הערכות: ההכנסות ב-2021 - 100 מיליון דולר צילום: עודד קרני

נקסט ג'ן תחל בבדיקת "ינשוף הקורונה" שפיתחה; הערכות: ההכנסות ב-2021 - 100 מיליון דולר

החברה איתרה מספר סמנים ביולוגיים ייחודיים לחולי קורונה וצופה בדיקתם במכשיר הינשוף שפיתחה תוך כחודש וחצי. יניב חברון, מנכ"ל סנט טק מדיקל: "החשיבות היא ברמת דיוק הבדיקה, במסגרתה אנו פועלים להגיע לכ-90% בקרב א-סימפטומטיים"

18.10.2020, 18:19 | צלי גרינברג

חברת נקסט ג'ן תחל בתוך חודש וחצי בבדיקת "ינשוף הקורונה" שפיתחה - מוצר לבדיקה מהירה להימצאות הנגיף באמצעות נשיפה.

נקסט ג'ן דיווחה היום (א'), כי חברת סנט טק מדיקל, המתמזגת לתוכה, איתרה כמה סימנים ביולוגיים (Biomarkers) הייחודיים לנגיף הקורונה, בניתוח מאות דגימות מעבדה של גזים הקשורים לפעילות המטבולית (חילוף חומרים) בגוף האדם, ונדגמו מקרב חולי קוביד-19.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הליך הבדיקה (ולידציה – תיקף) תוכל החברה לפנות למשרד הבריאות לקבלת אישור שיווק המכשיר בישראל ולהתחיל בהליך קבלת אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי).

יניב חברון, צילום: צביקה טישלר יניב חברון | צילום: צביקה טישלר יניב חברון, צילום: צביקה טישלר

ההערכה היא כי תוך כחודש וחצי מקבלת האישור הישראלי, תחל נקסט ג'ן לשווק את בדיקת הינשוף בשווקים המתעוררים והקרובים לישראל. בינתיים אין לחברה הסכמי שיווק בישראל.

 

סנט טק מדיקל ממקדת את שיווק הבדיקות לנמלי התעופה ומעברי הגבול, וגורמים בשוק צופים לה הכנסות של כ-100 מיליון דולר בשנת 2021, בהנחה ומלוא האישורים הנדרשים יתקבלו עד סוף 2020, ויהיה בידי סנט טק לעמוד בביקושים. החברה מכוונת למחיר מכירה של 3-5 דולר לבדיקת הינשוף שלה, בעוד טווח הבדיקות כיום נע סביב 20-125 דולר - בהתאם לסוג, אופן ביצוע ומיקום הבדיקה.

יניב חברון, מנכ"ל סנט טק מדיקל, אמר ל'כלכליסט" כי "חלק מהביומרקרים שזיהינו קיבלו תיקוף במחקרים שונים שנעשו על חולי קורונה. המטרה שלנו היא לזהות אף יותר, שכן ככל שיהיה לנו זיהוי של יותר ביומרקרים כך הבדיקה תהיה מדויקת יותר. והחשיבות היא ברמת דיוק הבדיקה, במסגרתה אנו פועלים להגיע לכ-90% בקרב א-סימפטומטיים. יש לנו הערכות שונות הנוגעות להכנסות השנתיות במסגרת המודל שלנו, חלקם גבוהים יותר מאותם 100 מיליון דולר, אך כרגע אנו מתמקדים בתיקוף והמשך פיתוח הטכנולוגיה".

החברה דיווחה עוד כי היום השלימה הנפקת כ-10% ממניותיה כחלק מגיוס של 2.5 מיליון שקל יחד עם עוד כ-4 מיליון שקל באופציות, שביצעה ב-30 לאוגוסט. מטרת הגיוס אז הייתה להגדיל את ההון של החברה.

לפני כ-3 שבועות התפטר סטיבן ברמייסטר (Steven Bermeister) מכהונתו כדירקטור בנקסט ג'ן ובין היתר טען, כי פעולות שבוצעו על ידה חושפים אותה לסיכונים שונים, בין היתר, כתוצאה מ"דיווחים מטעים", כהגדרתו, שהחברה סיפקה לבורסה בתל אביב. ברמייסטר ציין אז, כי בין דיווחים אלה גם מידעים שניתנו בשם סנט טק מדיקל, הנמצאת בתהליך מיזוג לנקסט ג'ן.

חברון דרש מברמייסטר לחזור בו מהדברים, לשלוח מכתב התפטרות חדש ללא ההאשמות שצירף למכתב ההתפטרות הקודם, ופיצוי בגובה מיליון שקל על לשון הרע.

מניית החברה, הנסחרת ברשימת השימור של הבורסה ובעלת השליטה בה היא 'קפיטל פוינט' (9.79%), הגיבה לדיווח בעלייה חדה של כ-35%, המשלימה לה עלייה של 397.11% מאז דיווחה ב-13 לאפריל השנה על המיזוג עם סנט טק מדיקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות