אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקס מנסה לספק פיתרון כולל: מקימה חברה אחות שתעסוק בפינטק צילום: PIXABAY

מקס מנסה לספק פיתרון כולל: מקימה חברה אחות שתעסוק בפינטק

חברת כרטיסי האשראי שבשליטת קרן ורבורג פינקוס הודיעה על הקמת חברה שתרכז את פעילות כספיט וקרדיט גארד שנרכשו בשנתיים האחרונות, ותפתח פעילות פינטק לבתי עסק ולגופים פיננסים

26.10.2020, 12:16 | נעמי צורף

חברת כרטיסי האשראי מקס רוצה להתרחב בעולם התשלומים המתקדמים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שבשליטת קרן ורבורג פינקוס, הודיעה היום (ב') על הקמת חברת פינטק שתעסוק בתחום התשלומים לעסקים ולגופים פיננסיים. החברה תהיה למעשה חברה אחות של חברת כרטיסי האשראי, כלומר היא לא תהיה מפוקחת ע"י בנק ישראל. שתי החברות יחד ייחשבו קבוצת מקס. מי שיעמוד בראש החברה החדשה הוא אוהד מימון (45) שימש בחמש השנים האחרונות כסמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי של חברת מקס.

אוהד מימון, ינהל את החברה החדשה, צילום: תומר יעקבסון אוהד מימון, ינהל את החברה החדשה | צילום: תומר יעקבסון אוהד מימון, ינהל את החברה החדשה, צילום: תומר יעקבסון

בשלב זה תכלול החברה פעילות של שתי חברות שמקס רכשה בשנתיים האחרונות: חברת המסופים כספיט וחברת הסליקה הטכנולוגית קרדיט גארד, שבטווח הארוך גם ימוזגו בינהן. מחזור ההכנסות של החברות עומד על עשרות מיליוני שקלים בשנה, והן מעסיקות מעל ל-150 עובדים.

במאי האחרון אישרה רשות התחרות למקס לרכוש את קרדיט גארד, המתמחה במתן שירותים משלימים בתחום הסליקה לבתי עסק, זאת חרף התנגדויות בענף התשלומים בטענה כי מיזוג זה יחזק משמעותית את השליטה של מקס בעולם התשלומים.

החלטת מקס לרכוש את כספיט וקרדיט גארד נבעה מאסטרטגיה שהציבה לעצמה להיות "one stop shop" בתחום התשלומים ולהציע ללקוחותיה מכלול שלם של שירותים הנוגעים לכל השרשרת בענף התשלומים.

כעת בקבוצה עוברים לשלב הבא, והוא פיתוח פתרונות דיגיטליים נוספים בעולם התשלומים, שיימכרו הן לבתי עסק, והן לגופים פיננסים, שיבקשו להציע שירותים מעולם התשלומים מבלי לפתח אותם במלואם בעצמם.

מימון מסר: "מדינת ישראל חווה בשנים האחרונות תהליך מואץ של מהפיכה בעולמות התשלומים והבנקאות. אנחנו נציע את כל פתרונות התשלום והעברת הכספים המאובטחים שנדרשים לגופים פיננסים, לתעשיית הפינטק ולבתי עסק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות