אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייפ של טדי שגיא גייסה 115 מיליון דולר בהובלת קרן פדרייטד האמריקאית צילום: אוראל כהן

קייפ של טדי שגיא גייסה 115 מיליון דולר בהובלת קרן פדרייטד האמריקאית

הגיוס - לפי שווי של 214 מיליון דולר; מוסדיים אמריקאיים ואירופאיים השתתפו ברכישת 59 מיליון מניות, המהוות 28.5% מהון מניות חברת אבטחת המידע הישראלית בבורסת לונדון; הביקושים היו גבוהים והגיעו עד פי 5; בעל השליטה טדי שגיא השקיע 55.7 מיליון דולר, המהווים כמחצית מסכום הגיוס

29.10.2020, 17:56 | צלי גרינברג
חברת אבטחת המידע הישראלית KAPE, שבשליטת קבוצת טדי שגיא, השלימה בבורסת לונדון גיוס של 115 מיליון דולר (כ-89 מיליון פאונד) לפי שווי של 214 מיליון דולר (257 מיליון פאונד). זאת, במסגרת הנפקת 59 מיליון מניות שברשותה, המהוות 28.5% מהון מניות החברה לאחר ההנפקה.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר המניה הועמד על 1.5 פאונד למניה במסגרת ההנפקה, שמהווה דיסקאונט של 1.3% על מחיר סגירתה אתמול (ד') שעמד על 1.525 פאונד והיווה את מחיר רכישת רוב המניות בהנפקה בפועל.

עידו ארליכמן, מנכ"ל קייפ, צילום: שרון דרעי עידו ארליכמן, מנכ"ל קייפ | צילום: שרון דרעי עידו ארליכמן, מנכ"ל קייפ, צילום: שרון דרעי

הגיוס הובל על ידי טדי שגיא, בעל השליטה, שהשקיע 55.7 מיליון דולר, המהווים כמחצית מסכום הגיוס, וימשיך להיות בעל השליטה בחברה. שגיא דולל מעט ויחזיק כ-65% ממניות החברה לעומת 66.9% שהחזיק טרם הגיוס.

לכלכליסט נודע כי יחד עם שגיא הובילה את הגיוס הקרן האמריקאית Federated Investors, המנהלת נכסים בשווי של כ-629 מיליארד דולר, והשתתפו בו מוסדיים אמריקניים ואירופאיים נוספים, כאשר הביקושים היו גבוהים והגיעו עד פי 5.

עוד נודע לכלכליסט כי בהנפקה השתתפו גם מוסדיים ישראליים, שהשקיעו יחד כעשירית מסכום הגיוס, וביניהם חברות הביטוח כלל והראל, ובתי ההשקעות נוקד קפיטל, ומור. ההנפקה לגופים הישראליים הובלה על ידי ברק קפיטל חיתום.

עידו ארליכמן, מנכ"ל קייפ, אמר ל'כלכליסט' כי "כספי הגיוס מיועדים בעיקר לרכישות, ועיתוי הגיוס מגיע עבור החברה בסיום מוצלח לאינטגרציה עם חברת Private Internet Access שרכשנו בדצמבר 2019. הגיוס הוא צעד משמעותי במימוש האסטרטגיה להפוך למובילי שוק בתחום הפרטיות והמידע הדיגיטלי".

בחמש השנים האחרונות KAPE ביצעה רכישות בשווי כולל של 159 מיליון דולר, שרובם הושקעו ברכישתה האחרונה של PIA האמריקאית, הפועלת להצפנת מידע דיגיטלי ופרטיות ברשת האינטרנט, תמורת 128 מיליון דולר.

הכנסות קייפ עלו ב-97% במחצית הראשונה של 2020 ועמדו על 59 מיליון דולר, וה-Ebitda שילש עצמו ל-16.4 מיליון דולר. לאחר השלמת הגיוס קייפ תחזיק בקופתה כ-52 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות