אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ב-Airbnb מקפיצים את התמחור לקראת ההנפקה ביום חמישי צילום: איי אף פי

ב-Airbnb מקפיצים את התמחור לקראת ההנפקה ביום חמישי

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, חברת השכרת הדירות לטווח קצר מעמידה עתה את טווח המחירים בהנפקה הראשונית על 60-56 דולר למניה, מול הטווח הקודם של 50-44 דולר - היעד החדש מעניק לחברה שווי של עד 42 מיליארד דולר; חברת משלוחי המזון DoorDash שתונפק ביום רביעי מקפיצה גם היא את התמחור, מ-85-75 ל-95-90 דולר למניה

07.12.2020, 08:53 | שירות כלכליסט

חברת השכרת הדירות לטווח קצר Airbnb מתכננת להעלות את טווח המחירים בהנפקה הציבורית הראשונה (IPO) שלה, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המעורים בנושא.  

קראו עוד בכלכליסט

לדבריהם, בחברה מתכוונים להעלות את הטווח לבין 60-56 דולר למניה, מטווח קודם של 50-44 דולר למניה. טווח המחירים החדש יעניק לחברה הערכת שווי מקסימלית של 42 מיליארד דולר.

ההנפקה מתוכננת להתקיים ביום חמישי. יום קודם עתידה לצאת לדרך הנפקה מתוקשרת נוספת, הפעם של חברת משלוחי האוכל דורדאש (DoorDash) שתמחרה את המניות בטווח בין 90-95 דולר למניה. גם במקרה זה מדובר בהעלאת הטווח שעמד במקור בין 75-85 דולר למניה. טווח המחירים הזה מעניק לחברה מסן פרנסיסקו הערכת שווי של 36 מיליארד דולר לפחות.

שתי ההנפקות הללו מצביעות על כך ששוק ההנפקות, שגם כך גייס סכום שיא עד כה השנה בארה"ב, צפוי לסיים את השנה בקול תרועה, זאת בעוד שלרוב דצמבר נחשב לחודש שקט יחסית בשוק. בנוסף ל- Airbnb ודורדאש מתוכננות הנפקות גם של חברת משחקי המחשב רובלוקס ושל ContextLogic החברה האם של הקמעונאית המקוונת וויש.

מאז תחילת השנה הנפקות ציבוריות ראשונות גייסו מעל 140 מיליארד דולר בבורסות בארה"ב, ועקפו את השיא הקודם שנקבע ב-1999, בעיצומה של תקופת הדוט קום.

בשבוע האחרון עסקו גם ב- Airbnb וגם בדורדאש ברודשואו עם המשקיעים. אולם בשל הקורונה הפגישות הפעם עם מנהלי קרנות נאמנות וקרנות גידור נערכו באמצעות הזום במקום פגישות אישיות ברחבי המדינה. 

לפי התשקיף שפרסמה Airbnb בחודש שעבר, הרווח ברבעון השלישי של השנה עמד על 219 מיליון דולר, ירידה של 19% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות