אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ עם טיסר הופסק, וביג נחלצת להצלת עסקת ישפרו

בלעדי לכלכליסט

המו"מ עם טיסר הופסק, וביג נחלצת להצלת עסקת ישפרו

שלמה טיסר היה אמור לרכוש את השליטה בישפרו במקום בעלי תנופורט, אך המו"מ עלה על שרטון. כעת ביג נחלצת לסייע לכידן דהרי וירון אדיב: תעניק הלוואה של 100 מיליון שקל ותרכוש את ישפרו מודיעין

31.12.2020, 07:17 | גולן חזני

התפתחות דרמטית נוספת במכירת חברת המרכזים המסחריים ישפרו. לכלכליסט נודע כי העסקה שבמסגרתה חברת הנדל"ן וילאר שבשליטת שלמה טיסר תרכוש את השליטה בישפרו במקום בעלי תנופורט כידן דהרי וירון אדיב, שיישארו שותפי מיעוט — צפויה להתבטל. אך לזירה נכנסת שחקנית חדשה: חברת המרכזיים המסחריים ביג. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי המתווה החדש, ביג צפויה לרכוש את הנכס הבולט של ישפרו שממוקם במודיעין ותעניק לבעלי תנופורט הלוואה של 100 מיליון שקל שתשמש את דהרי ואדיב במלואה להעברת התשלום השני במסגרת העסקה לידי נכסים ובניין, שאותו הם צריכים לשלם היום. למעשה, דהרי ואדיב כבר הודיעו אמש לנכסים ובניין שהתשלום יבוצע היום. בנוגע למכירת הנכס במודיעין לביג מתקיימים מגעים אינטנסיביים, והתמורה שתתקבל עבורו תופחת מסכום הרכישה הכולל. 

מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס

בחודש אפריל האחרון חתמו דהרי ואדיב על רכישת ישפרו תמורת 800 מיליון שקל, זאת לאחר שביג ומגה אור נסוגו מרכישת החברה תמורת 855 מיליון שקל בשל משבר הקורונה. במועד החתימה העבירו השניים סכום של 50 מיליון שקל. התשלום השני בגובה 100 מיליון שקל נקבע כבר אז להיום. את יתרת הסכום, 650 מיליון שקל, עליהם לשלם עד מרץ 2021.

וילאר נכנסה לתמונה בשל הקושי של דהרי ואדיב לממן את העסקה. במסגרת המגעים שקיימה עם טיסר דובר על כך שווילאר תרכוש 70% מישפרו תמורת 630 מיליון שקל, ויתרת המניות ירכשו את ידי בעלי תנופורט או תנופורט תמורת 175 מיליון שקל. אולם המגעים נקלעו לקשיים והעסקה לא תבשיל.

ישפרו מחזיקה בבעלותה 17 נכסים מניבים בישראל - מרכזים מסחריים במודיעין, נס ציונה, ירושלים, בית שאן, באר שבע וקריית גת בשטח כולל של 137 אלף מ"ר, וכן קרקעות עם זכויות בנייה של 160 אלף מ"ר. שיעור התפוסה בנכסים עומד על 95%, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2020. שווי הנדל"ן להשקעה של ישפרו עומד על 1.2 מיליארד שקל, וההכנסות התפעוליות נטו בסוף הרבעון השלישי עמדו על 77 מיליון שקל.

משבר הקורונה השפיע על ישפרו שחלק משוכרי החנויות במרכזים המסחריים שלה לא שילמו שכר דירה ואילצו את החברה להפחית 12.4 מיליון שקל מהכנסותיה ברבעונים השני והשלישי. את הרבעון השלישי סיימה ישפרו ברווח של 8 מיליון שקל. תזרים המזומנים שלה עמד על 18 מיליון שקל ברבעון. לישפרו חוב של 250 מיליון שקל, וה־EBITDAבתשעת החודשים הראשונים של 2020 שמר על יציבות ועמד על 49 מיליון שקל לעומת 48 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות