אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו חזר בו: "גפני לא לקה בלבו, הוא קיבל חיסון. זה פייק ניוז" צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי

נתניהו חזר בו: "גפני לא לקה בלבו, הוא קיבל חיסון. זה פייק ניוז"

ראש הממשלה הגיע למתחם חיסונים באשדוד שבו ניתנה הזריקה למי שתוארה כ"מתחסנת השני מיליון", והביע דאגה ממצב התחלואה בישראל. בפתח דבריו איחל רפואה לח"כ גפני שלדבריו לקה בלבו, אך בהמשך תיקן את עצמו: "זה פייק ניוז, הוא בסך הכול קיבל חיסון"

12.01.2021, 16:45 | מתן צורי, ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר אחר הצהריים (ג') בסניף של קופת החולים לאומית באשדוד, שם חוסנה מי שתוארה כ"מתחסנת השני מיליון" בישראל. הוא פתח את דבריו בתפילות לשלומו של ח"כ משה גפני שלדבריו לקה בהתקף לב, אך בסוף התדרוך לתקשורת נאלץ לתקן את עצמו כשהתברר כי גפני בסך הכול קיבל חיסון נגד קורונה. "גפני לא לקה בלבו, הוא קיבל חיסון. זה פייק ניוז", אמר.

 

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו שלח גם תנחומים למשפחתו של המיליארדר שלדון אדלסון שהלך לעולמו. ראש הממשלה, שהיה ידוע ביחסיו הקרובים לאיל ההימורים שנפטר בגיל 87, כינה אותו "פטריוט יהודי ענק". הוא הזכיר את התרומות שלו לפרויקטים שונים בארץ, כמו "תגלית", והוסיף: "הוא תרם לחיזוק מעמדה של ישראל, של חיזוק הקשר עם התפוצות".

 

בהמשך התייחס ראש הממשלה למבצע החיסונים ולתחלואת הקורונה שממשיכה להתפשט למרות הסגר השלישי, ואמר כי ישראל נמצאת כעת ב"מרוץ אדיר בין התפשטות המחלה והפצת החיסונים".

נתניהו, צילום: אלכס גמבורג נתניהו | צילום: אלכס גמבורג נתניהו, צילום: אלכס גמבורג

ביקורו של נתניהו מגיע זמן קצר לאחר שמשרד הבריאות הודיע בצהריים על הרחבה נוספת של מבצע החיסונים, כשממחר יוכלו גם בני 50 ומעלה לקבל חיסון בקופות החולים. רק היום נפתח המבצע עבור בני 55 ומעלה ועובדי ההוראה.

 

על רקע מערכת הבחירות, נתניהו מדגיש בימים האחרונים את הצלחת מבצע החיסונים בישראל, ומתפאר בשבחים שנשמעים על כך בעולם. לפי העדכון האחרון של משרד הבריאות, עד כה 20.9% מאוכלוסיית ישראל כבר קיבלו את מנת החיסון הראשונה נגד הנגיף - 1,854,055 בני אדם. אתמול קיבלו בישראל 21,611 בני אדם את מנת החיסון הראשונה, זאת לצד חלוקת מנות החיסון השניות, שהחלה בתחילת השבוע.

 

גפני ונתניהו, צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי גפני ונתניהו | צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי גפני ונתניהו, צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי

כשבוע לאחר מתן המנה השנייה יקבלו המתחסנים "תעודת מתחסן" ו"דרכון הירוק". ההערכה היא שבחודש הקרוב כמעט שני מיליון ישראלים יקבלו את התעודות הללו. ראשון המתחסנים במנה השנייה בישראל היה נתניהו עצמו, במוצאי השבת האחרונה. הוא הבטיח אז לחסן את כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 בתוך כחודשיים. "באמצעות המבצע הזה נוכל לחזור לחיים, לפתוח הכול", הכריז.

 

הרחבת המבצע מתאפשרת בעקבות ההסכם עם חברת פייזר שהוכרז בסוף השבוע שעבר, ובעקבותיו כבר הגיעו השבוע מאות אלפי מנות חדשות לישראל. בתמורה תקבל פייזר נתונים סטטיסטיים על המתחסנים ממאגרי קופות החולים, מבלי לפגוע בסודיות הרפואית שלהם. לצד המשלוחים של פייזר, ישראל הזמינה גם חיסונים ממתחרתה מודרנה - וייתכן שבקרוב יגיעו לארץ עוד מאות אלפי מנות חיסון של החברה.

 

בשבוע שעבר כבר הגיעו ארצה כ-100 אלף מנות של מודרנה, שיספיקו ל-50 אלף איש. תחילה הכוונה הייתה לחלק את המנות למרותקי בית, כיוון שהחיסונים הללו קלים יותר לשינוע מאלו של פייזר, אך אתמול נחשף שהכוונה שונתה וכי המנות יוקצו ככל הנראה לצה"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות