אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר כץ למירי רגב: אשרי את המראת משלחת התעשיות הביטחוניות לתערוכת הנשק במפרץ צילום: התעשייה האווירית

בלעדי לכלכליסט

יאיר כץ למירי רגב: אשרי את המראת משלחת התעשיות הביטחוניות לתערוכת הנשק במפרץ

לאחר ששרת התחבורה קיבלה את האחריות על ועדת החריגים הממשלתית, פנה אליה יו"ר עובדי התעשייה האווירית - ומי שאביו, ח"כ חיים כץ, הוא אחד האנשים החזקים בליכוד, בבקשה לאשר את יציאתה מהארץ של המשלחת לאבו דאבי

16.02.2021, 17:15 | אודי עציון

התעשיות הביטחוניות ממשיכות להיאבק באיסור שהטילה ועדת החריגים הממשלתית על יציאתם מהארץ של כ-250 מאנשיהן לתערוכת הנשק המרכזית במפרץ הפרסי, שתיפתח ביום ראשון. דבר האיסור נחשף בכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

השרה מירי רגב, צילום: אבי מועלם השרה מירי רגב | צילום: אבי מועלם השרה מירי רגב, צילום: אבי מועלם

לאחר שהאחריות על ועדת החריגים הועברה מהשר לפיתוח אזורי אופיר אקוניס לידי שרת התחבורה מירי רגב, פנה אליה היום יו"ר עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ בבקשה לשקול מחדש את האיסור. אביו של יאיר הוא ח"כ חיים כץ, מי שהיה במשך יותר מ-20 שנה בעצמו יו"ר עובדי החברה, והפך לאחד האנשים החזקים בליכוד. גם בעלה של רגב עובד בחברה, מזה 17 שנה.

"זהו אירוע הליבה של עולם התוכן בה פועלת התעשייה האווירית בישראל לצד תעשיות ביטחוניות הפועלות בישראל", כתב כץ לרגב, במכתב שהגיע לידי כלכליסט. "בשל המצב הבריאותי בישראל והחשש מפני כניסה של מוטציות מחו"ל סגרה ממשלת ישראל את נמל התעופה בלוד. מצב זה משפיע קשות על הסחר הבין לאומי והקשרים החזקים של התעשייה האווירית עם קולגות בעולם. האירוע באבו דאבי הינו הזדמנות בלתי חוזרת לשימור הקשרים העסקיים והזדמנות נדירה לייצר פתח לעסקאות חדשות שיחזקו את הכלכלה הישראלית בעת הזו. לפיכך, אבקש לאשר באופן חריג את יציאת המשלחות לתערוכה".

טרם נמסרה תגובת השרה.

תגיות