אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליונר קני רוזנברג, אביו של בעלי אל על, עלה לישראל מקור: Centers Health Care

המיליונר קני רוזנברג, אביו של בעלי אל על, עלה לישראל

קני ואלי רוזנברג הם בעלי חברת כנפי נשרים תעופה, שהיא בעלת השליטה באל על. מדובר באחד מאנשי העסקים היהודים הבולטים בארה"ב ושווי הונו מוערך ביותר מחצי מיליארד דולר

09.03.2021, 12:27 | תומר הדר

קני  רוזנברג, אביו של אלי רוזנברג הבעלים החדש של אל על, עלה השבוע לישראל וקיבל אזרחות ישראלית.

קראו עוד בכלכליסט

קני רוזנברג הוא אחד מאנשי העסקים היהודים הבולטים בארה"ב. שווי הונו מוערך ביותר מחצי מיליארד דולר. הוא עוסק בין היתר  בתחומי הסיעוד והנדל"ן. קני רוזנברג הוא טכנאי רפואי.

קני ואלי רוזנברג, הם בעלי חברת כנפי נשרים תעופה, שבאמצעות הוא שולט באל על. החברה השקיעה עד כה כ-160 מיליון דולר באל על ומיועדת לקבל מהמדינה מקדמה בסך מיליארד שקל כמקדמה על דמי אבטחת טיסות וזאת כתנאי להזרמת כספים נוספת מצד בעלי השליטה בחברה.

הבעלות על כנפי נשרים תעופה מחייבת אזרחות ישראלי.

קני רוזנברג על רקע מטוס אל על, צילום: רויטרס, Centers Health Care קני רוזנברג על רקע מטוס אל על | צילום: רויטרס, Centers Health Care קני רוזנברג על רקע מטוס אל על, צילום: רויטרס, Centers Health Care

בספטמבר אשתקד שלח בא כוחה של אל על, עו"ד דורי קלגסבד, מכתב  לשרי הביטחון והתחבורה ובו נטען כי יש חושש ממצב שבו אלי רוזנברג הבן משמש כאיש קש של אביו, שלא היה אז אזרח ישראלי.

בינתיים, חלק גדול מטייסי החברה מצויים בחל"ת והחזרתם תדרוש בחלק מן המקרים הכשרות. טיסות החברה לאילת, שמתוכננות להתחיל השבוע טרם אושרו והחברה מקיימת כיום רק טיסות חילוץ לחימשה יעדים שאושרו על ידי משרד התחבורה.

ממשרד הקליטה נמסר: "אנו מברכים על כל עלייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות