אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם: 340 עובדי בנק אגוד יעזבו - כל אחד יפוצה ביותר ממיליון שקל בממוצע צילום: אוהד צויגנברג

נחתם: 340 עובדי בנק אגוד יעזבו - כל אחד יפוצה ביותר ממיליון שקל בממוצע

מחצית מעובדי הבנק יעזבו עם פיצוי מוגדל בכיסם של עד 200%; עלות התכנית תעמוד על 400 מיליון שקל לפני מס; בבנק אגוד ישנם גם 200 עובדים זמניים, שחלק מהם צפוי לעזוב, אולם תחת פיצויים רגילים; מזרחי טפחות, בניהולו של משה לארי, השלים את רכישת בנק אגוד בשנה שעברה לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל

25.03.2021, 13:47 | עירית אבישר

מפוטרים, אבל עם מיליון בכיס: אחרי מספר חודשים של שיחות, חתמה הנהלת מזרחי טפחות על הסכם עם ועד העובדים של בנק אגוד. במסגרת ההסכם יעזבו 340 מקרב העובדים הקבועים של בנק אגוד, ולא ייקלטו לתוך מזרחי טפחות - מדובר במחצית מהעובדים הקבועים.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים יקבלו פיצויים מוגדלים של עד 200%. סך עלות התכנית תעמוד על 400 מיליון שקל (263 מיליון שקל אחרי מס), כלומר מדובר בעלות של מעל מיליון שקל לעובד. עזיבת העובדים תיעשה באופן מדורג עד סוף שנת 2022.

סניף בנק אגוד בירושלים, צילום: אוהב צויגנברג סניף בנק אגוד בירושלים | צילום: אוהב צויגנברג סניף בנק אגוד בירושלים, צילום: אוהב צויגנברג

מזרחי טפחות, בניהולו של משה לארי השלים את רכישת בנק אגוד בשנה שעברה לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל, וזאת לאחר תהליך ארוך, שכלל גם התנגדות של רשות התחרות, בתחילת הדרך.

תהליך מיזוג אגוד לתוך מזרחי טפחות צפוי להימשך על פני שנתיים, ובמהלכו ייסגרו רוב 35 הסניפים של אגוד. כאמור, כחלק מאותה סינרגיה יעזבו גם מרבית העובדים.

כיום יש בבנק אגוד 700 עובדים, מתוכם כאמור מחצית יעזבו. בנוסף, יש בבנק 200 עובדים זמניים, שסביר שחלק לא מבוטל מהם גם כן יעזוב, אולם תחת פיצויים רגילים.

תגיות