אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יצרנית החיסונים הגדולה בעולם שכר אחוזה בלונדון תמורת 50 אלף פאונד בשבוע צילום: בלומברג

מנכ"ל יצרנית החיסונים הגדולה בעולם שכר אחוזה בלונדון תמורת 50 אלף פאונד בשבוע

אדאר פונאוואלה, מנכ"ל חברת Serum שמייצרת בין השאר מיליוני חיסוני אסטרזניקה נגד קורונה, שכר אחוזה של מיליארדרית פולנית בשכונת מייפיר היוקרתית. אביו, שהקים את החברה, מדורג כאדם השביעי העשיר ביותר בהודו, עם הון של 15 מיליארד דולר

25.03.2021, 15:07 | חדשות חוץ
מנכ"ל החברה ההודית Serum Institute, יצרנית החיסונים הגדולה בעולם, שכר אחוזה בשכונת מייפייר (Mayfair) בלונדון בעלות של 50 אלף פאונד (69 אלף דולר) בשבוע, סכום שיא עבור השכונה היוקרתית בבירה, כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריהם, המנכ"ל אדאר פונאוואלה (Adar Poonawalla) ששוכר את האחוזה רחבת ההיקף באחד הרחובות המבוקשים ביותר בעיר מהמיליארדרית הפולנית דומיניקה קולצ'יק. האחוזה היקרה היא גם אחת הגדולות בשכונה ומשתרעת על פני 2,322 מ"ר – כשטחם של 24 בתים בגודל ממוצע באנגליה. הנכס כולל גם בית אורחים צמוד וגישה ל"גנים הסודיים" של מייפיר שהכניסה אליהם מותרת רק לתושבים. 

אדאר פונאוואלה, מנכ"ל החברה ההודית Serum Institute, צילום: בלומברג אדאר פונאוואלה, מנכ"ל החברה ההודית Serum Institute | צילום: בלומברג אדאר פונאוואלה, מנכ"ל החברה ההודית Serum Institute, צילום: בלומברג

העסקה תעניק דחיפה לשוק בתי היוקרה במרכז לונדון, שנפגע משילוב בין הברקזיט והמגפה. כך למשל, השכירות במייפייר נפלה ב-9.2% בחמש השנים האחרנות, לפי הנתונים שאספה חברת LonRes.

פונאוואלה (40), שבתוקף תפקידו אחראי על הייצור של מיליוני מנות חיסון נגד קורונה שפיתחה חברת אסטרזניקה, הוא בעל קשרים עמוקים לבריטניה, ואף למד באוניברסיטת ווסטמיניסטר. עם זאת, הוא כשל בעבר בניסיון שלו לרכוש את מלון גרובנור במייפייר ולהפוך חלק ממנו לבית מגורים.

השכונה היוקרתית מייפיר בלונדון, צילום: שאטרסטוק השכונה היוקרתית מייפיר בלונדון | צילום: שאטרסטוק השכונה היוקרתית מייפיר בלונדון, צילום: שאטרסטוק

כבר ב-2016 אמר פונאוואלה בראיון לבלומברג כי היה רוצה בית שני בבריטניה. הוא משתייך לאחת המשפחות העשירות בעולם ואביו, ד"ר סיירוס פונאוולה שהקים את Serum, מדורג כאדם השביעי העשיר ביותר בהודו, עם הון מוערך של 15 מיליארד דולר.

הסיבה שהוא בחר לשכור בית ולא לרכוש יכולה להיות קשורה למס הבולים הנהוג בבריטניה והוא גבוה יותר עבור רוכשים זרים. בחודש הבא אף יוטל מס נוסף על קונים שגרים מחוץ למדינה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות